Druhá nejvyšší hokejová liga v České republice byla několik let nesestupová. V nadcházející ročníku toto neplatí, a i proto musel ústecký klub pozměnit kádr. „Slovan letos vstupuje do nejtěžší sezony v historii první ligy, protože ze soutěže může spadnout až pět týmů. Sezona bude specifická nejen kvůli vysokému počtu sestupujících týmu, ale také po hráčské stránce. Všechny týmy posílily a museli jsme i my, abychom se pohybovali v nesestupových místech tabulky,“ poznamenal Vladimír Evan, který také poděkoval sponzorům a partnerům klubu. Mezi nejvýraznější patří dlouhodobě město Ústí nad Labem a společnost ATT Investments.

„Město muselo kvůli koronaviru přistoupit k určitým opatřením, kterými zachraňovalo vlastní rozpočet. Hovořili jsme se všemi sportovními kluby, které podporujeme, a hledali jsme cestu, jak dotovat sportovní kluby a zároveň nějaké finanční prostředky ušetřit. Naše podpora pro rok 2021 byla omezená, pro následující rok se přiblížíme v tomto směru roku 2019, ale nebude to úplné naplnění. Vše ale záleží na zastupitelstvu města. Po vzoru fotbalu bychom chtěli, aby zimní stadion provozoval hokejový klub. Smlouvy bychom chtěli uzavřít tak, aby byly platné od 1. ledna 2022,“ sdělil primátor města Petr Nedvědický.

Dalším klíčovým partnerem pro klub je společnost ATT Investments, jejíž majitel, Miroslav Zadák, má k ústeckému klubu blízko. „Nebojím se výzev, a právě proto jsem šel do Ústí, kde mám kamarády Vláďu Evana a Míru Macha. Letošní sezonu jsem po městě Ústí nad Labem největším sponzorem a Věřím že Slovan bude hrát v horních patrech tabulky, i když jsem si vědom možného navýšení rozpočtu a mé odpovědnosti jako spoluvlastníka klubu. Jsem vizionář a přeji si, aby byl Slovan znovu v play -off a bojovalo semifinále a třeba i finále ligy,“ poznamenal Zadák.

Podle slov sportovního jednatele Jana Čalouna je Slovan na sezonu připravený. „Mužstvo bude konkurenceschopné. Věřím, že letos budeme úspěšní a navážeme na loňskou sezonu a budeme hrát v dobrých místech tabulky. Na druhou stranu musíme koukat pod sebe, sestupuje mnoho týmů,“ řekl Čaloun.

Na jeho slova navázal Miroslav Mach, hlavní trenér Slovanu. „ Chtěli bychom navázat na loňskou sezonu. Nebudeme ale vykřikovat velká hesla,ale určitě bychom chtěli hrát play-off. Prvním cílem je ovšem záchrana a myslím že tak přemýšlí většina klubů. Co bude navíc, to bude ta pomyslná třešnička na dortu. Skladba týmu, je oproti loňské o něco starší a tedy zároveň zkušenější. Musíme tu mít zkušené a odolné hráče, jde opravdu o hodně. Doufám, že se sezona povede a že se tu na opět sejdeme před další prvoligovou sezonou.“ Věřím že máme hráče, kteří nebudou hrát ve Slovanu, ale pro Slovan,“ dodal na závěr.