K této vlně se připojil rovněž zkušený bek Ladislav Šmíd, jenž do dražby věnoval svou podepsanou hokejku z minulé sezony.

Kromě toho zároveň kontaktoval i někdejšího hvězdného forvarda Jiřího Hudlera a nejproduktivnějšího hráče NHL 2019/20 Leona Draisaitla, kteří do aukce věnovali své originální hrané podepsané dresy.

„Důvodem, proč teď netrénuji, nejsem aktivní na sociálních sítích a nevycházím z domu, a když už tak jen na vozíku, je rakovina. Lékaři mi diagnostikovali zhoubný nádor na srdci,“ napsal ústecký odchovanec, nyní kmenový hráč Bílých Tygrů, který si do osobních statistik připsal i 27 extraligových startů za Chomutov.

Na hokej teď nemá ani pomyšlení. „Poslední týdny byly hodně zvláštní pro mě i pro celou rodinu. Jestli se dá život během dvou dnů přehodit vzhůru nohama a úplně od základu zpřeházet priority, tak vám říkám, že to jde,“ uvedl hráč, jenž byl nejproduktivnějším obráncem Benátek nad Jizerou.

Fanoušci tedy v unikátní dražbě mohou získat velmi cenné hokejové artefakty. Jejich vyvolávací cena startuje na 2 500 Kč, minimální příhoz činí 100 Kč. Aukce končí v sobotu 25. července ve 20:00.