Zatímco první zápas série jednoznačně ovládli favorizovaní Rytiři a v dalších dvou udatní bojovníci Slovanu vyhráli velmi těsně, v sobotu to byla neskutečná jízda ústeckých hokejistů. Rytíři se probrali až deset minut před koncem, kdy měli na kontě "kanára" 6:0. Na víc, než jen na zkorigování na konečných 6:2, ale prostě neměli.

Načal je Tenkrát

Cestu za výsledkem snů odstartoval v 11. minutě velmi symbolicky exkladenský Petr Tenkrát. Střelu Ondřeje Smetany od útočné modré čáry usměrnil lehkou tečí za záda hostujícího gólmana v mezikruží.

O necelých pět minut později odskočil Slovan na rozdíl dvou branek. Vladimír Brož nechytatelnou bombou z levé strany prostřelil Mensatora.

Ústecká spanilá jízda před více než 4,5 tisíci diváky pokračovala i ve druhém dějství. Nejprve se trefil po skvělé přihrávce Davida Tůmy Jan Pohl.

Na snových 4:0 v čase 25:35 zvýšil v přesilovce nejlepší sportovec Ústecka za rok 2015 Jaroslav Roubík. Jeho trefa vyhnala z kladenské branky Lukáše Mensatora, kterého nahradil Lukáš Cikánek.

Zmírnili debakl

Nové koště ve svatyni hostů metlo dobře až do začátku 45. minuty. V tomto čase si ho doslova vychutnal Roman Navarra. Po fantastické přihrávce Antonína Melky se dostal do samostatnného úniku, který zakončil ukázkovým blafákem - 5:0.

O necelé čtyři minuty později už byli hosté opravdu na ručník. Perfektní kombinaci Roubíka a Tůmy zakončil Jan Kloz do odkryté branky - 6:0.

Na začátku poslední desetiminutovky hosté díky přesným trefám Skuhravého a Daleckého v průběhu necelé minuty zmírnili debakl, ale na víc už se i díky návratu koncentrace ústeckých hokejistů, nezmohli.

Podobně jako v pátečním zápase, ani tentokrát fanoušci Kladna neusnesli porážku a v samém závěru zápasu opět zaměstnali policejní těžkooděnce.

Slovan se ujal vedení 3:1 ve čtvrtfinálové sérii. V pondělí od 18.00 bude mít na kladenském zimním stadionu výhodu naprosto nečekaného mečbolu. Pokud naváže na výkony z předchozích tří zápasů, velká senzace bude na světě!

HC Slovan Ústí nad Labem - Rytíři Kladno 6:2 (2:0, 2:0, 2:2)Branky a nahrávky: 11. Tenkrát (Smetana, Merta), 15. Brož (Vágner), 24. Pohl (Tůma), 26. Roubík (Pohl), 45. Navarra (Melka, Smetana), 48. Kloz (Tůma, Roubík) – 51. Skuhravý (Stach), 52. Dalecký (Skuhravý, Pitule)
HC Slovan Ústí nad Labem: Volke – Bernad, Pohl, Vl. Brož, M. Vágner, Hes, Smetana, Skočovský, Holomek – D. Tůma, Roubík, J. Kloz – Tenkrát, Kuchler, D. Merta – Křivohlávek, Melka, Navarra – Gengel. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš. Rytíři Kladno: Mensator (26. Cikánek) – Kehar, Nash, Repe, David Růžička, Těrnavskij, Ptáček, Zajíc – Rudovský, Skuhravý, Machač – Dalecký, Stach, D. Kindl – V. Bílek, Pitule, M. Procházka – Dvořáček, Redlich, Lukáč. Trenéři: Jindřich Lidický, David Čermák.
Rozhodčí: P. Würtherle, Bejček – Polák, Rampír
Diváci: 4 566
Nejlepší hráči: Vladimír Brož – Jan Dalecký.
Stav série: 3:1 na zápasy.