Neuvirth omdlel během utkání NHL. Už je v pořádku

New York, Ústí n. L. - Byl to děsivý moment. Hokejový brankář Michal Neuvirth, 29letý rodák z Ústí nad Labem, zkolaboval v sobotním utkání NHL mezi Philadelphií a New Jersey. Nehybně ležel asi minutu. Okamžitě byl v péči zdravotníků. Ledovou plochu opustil viditelně otřesený na nosítkách, ale se zdviženým palcem na znamení, že bude v pořádku.

2.4.2017

Brankář Philadelphie Michal Neuvirth.Foto: ČTK/AP/Tony Gutierrez

V osmé minutě zápasu se před vhazováním ve středním pásmu Neuvirthovi z ničeho nic podlomily nohy a svalil se v brankovišti na záda. Zdálo se, že je v bezvědomí, ale během zásahu zdravotnického týmu otevřel oči a začal s jeho členy komunikovat a spolupracovat. Po zhruba desetiminutovém zákroku na ledě odvezli rodáka z Ústí nad Labem do nemocnice.

"Poslali jsme ho tam z preventivních důvodů, vše vypadá dobře," uvedl generální manažer Philadelphie Ron Hextall s tím, že k dalšímu utkání do New Yorku Neuvirth s týmem rozhodně nepoletí. "Necháme ho tady. Plán je takový, že chceme, aby ho v pondělí znovu prohlédli lékaři, abychom měli jistotu, že je v pořádku," dodal.

Několik hráčů Flyers v den utkání tvrdilo, že jim není nejlépe a Neuvirth byl mezi nimi. "Někdy vás nachlazení může unavit a dehydratovat. To mohla být příčina toho, že omdlel. Jsem hlavně rád, že je v pořádku. Když vidíte, že se něco takového přihodí některému z vašich spoluhráčů, vyděsí vás to," uvedl útočník Philadelphie Jordan Weal.

O zdravotním stavu Neuvirtha se trenéři i hráči dozvěděli již v první přestávce. "Nejlepší zprávu jsme dostali, ještě než ho odvezli z ledu. Viděli jsme, že se hýbe a že se všemi komunikuje," prohlásil trenér Dave Hakstol, který v zápase postrádal i druhého brankáře Stevea Masona. Ten pár hodin před zápasem Hextallovi oznámil, že onemocněl.

Proto klub narychlo povolal z farmy Anthonyho Stolarze, který nestihl ani rozbruslení a na střídačku usedl v první minutě zápasu. "Nikdy jsem nic takového nezažil. Byla to smršť emocí. Mám hlavně radost, že je Neuvy v pořádku a že jsme pro něho vybojovali vítězství," uvedl Stolarz.

Neuvirth v utkání kryl všech šest střel, než odstoupil za stavu 1:0. Stolarz pochytal dalších 26 střel a dovedl Philadelphii k výhře 3:0. U druhé branky si připsal asistenci Radko Gudas, třetí gól připravil Jakub Voráček. Gudas také zápas nedohrál, protože byl otřesen po ostrém střetu s Daltonem Proutem. Český obránce sice ještě naskočil k několika střídáním, ale do třetí třetiny už nenastoupil.

Autor: Vlastimil Novotný, ČTK

2.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem.

V ústecké nemocnici zemřelo dítě ve věku 14 měsíců

Spolumajitelka řepnického útulku Jana Kymrová ukazuje, jak se zlepšil zdravotní stav týraného psa.
4

Týraný ovčák už má to nejhorší za sebou

Vánoce jsou finančně náročné. Úvěr ale může být špatným pánem

Podle finančních poradců ale i psychologů by úvěry měly sloužit k nákupu jen těch věcí, které nezbytně potřebujeme. Nemá cenu se neúměrně zadlužit a kvůli hezkému Štědrému dni si pak znepříjemnit celý rok. Praxe ale také ukazuje, že mnohé domácnosti si kvůli nedostatečné finanční rezervě nemohou tuto úvahu dovolit.

Naši prvňáci: ZŠ Velké Chvojno, Petrovice a Pod Parkem

Ústecko - Každou středu vám představujeme čerstvé prvňáčky z Ústecka.

Prestižní klavírní soutěž slaví půlstoletí

Ústí nad Labem - Neopakovatelný zážitek nabídne středeční koncert orchestru Severočeského divadla pod taktovkou Ladislava Ciglera se sólistkou Sárou Smoliarovou. V 18 hodin zahájí 50. ročník prestižní soutěže klavíristů do 16 let Virtuosi per musica di pianoforte, která vyvrcholí v pátek 24. listopadu.