Dříve druholigový centr Jiří Severa bude v Ústí nad Labem pokračovat už čtvrtou sezónu. "Když jsem dostal informaci od bývalého vedení, že Slovan asi soutěž nepřihlásí, bylo to pro mě velice těžké, protože jsem tu byl vždy spokojený. Měl jsem i jiné nabídky, ale jakmile mi zavolalo nové vedení ústeckého celku, ani na minutu jsem neváhal," vyznal se pro klubový web. Čtyřiadvacetiletý centr, jenž nastupoval dříve za Tábor, nastřádal v uplynulé sezóně 30 bodů (13 gólů a 17 asistencí) ve 45 zápasech.

Další posilou je bek David Vala, jenž přichází rovněž ze druhé ligy a jeho posledním působištěm byl Havlíčkův Brod. Pro něj půjde v Chance lize o premiéru. V minulé sezóně si ve 42 utkáních 2. ligy připsal 5 branek a 23 přihrávek. "Žádnou jinou nabídku z Chance ligy jsem neměl. Ještě minulý měsíc jsem si myslel, že budu pokračovat v Havlíčkově Brodě," popsal v rozhovoru pro web Slovanu čtyřiadvacetiletý zadák. "Nejvíce mě zlákalo zahrát si vyšší soutěž a také dobré podmínky, které mi klub nabídl. Brod je moje srdeční záležitost, ale je na čase udělat změnu a využít novou příležitost," dodal.

Dravé mládí by měl reprezentovat také 22 letý Aleš Furch, jenž sbíral v loňské sezóně prvoligové zkušenosti v pražské Slavii. Za ní si nadějný útočník připsal 45 zápasů s bilancí 9 branek a 6 asistencí.

Zatím posledním do party je exjihlavský kolos Anatolij Protasenja. Zkušený útočník může působit před brankou soupeřů pořádné potíže, měří totiž 198 centimetrů a váží 104 kilogramů.

V českých luzích a hájích je známý především z Jihlavy či Vsetína. Nastupoval ale i v nejvyšší běloruské lize za Yunost Minsk, Neman Grondo, Zhlobin či Gomel. Ve svém rejstříku má však i zápasy v KHL, kde oblékal barvy Dynama Minsk či Slovanu Bratislava. V uplynulé sezóně hrál také za polskou Osvětim.

"Zatím se nám daří stavět kádr prakticky podle plánu. Vybíráme hráče, kteří jsou pro nás finančně dostupní a především jsou to kluci, kteří chtějí hrát a bojovat za Slovan," vyjádřil spokojenost trenér a sportovní manažer Miroslav Mach. Ten potvrdil, že příprava začne 1. června, ale tým na startu asi nebude kompletní. "Někteří hráči budou mít smlouvy až od července, v plném složení se tedy sejdeme až 20. července, kdy půjdeme na led," dodal.