Severočeši cestovali na Vysočinu s vědomím, že na ně čeká rozjetý soupeř, který vyhrál pět zápasů v řadě. A přestože hosté věděli o síle svého soka, už v polovině první části pustili Jihlavu do vedení. Protasenja na modré čáře zachytil puk, napálil ho na bránu a překonal Soukupa – 1:0.

Vyrovnání měl poté na hokejce Kloz, ale neprosadil se, stejně jako na druhé straně jihlavští Stoklasa se Skořepou. Z druhé trefy se tak hráči Vysočiny radovali těsně před první sirénou, kdy Seman v přesilovce vymetl pavouky z branky.

TREFOVALI SOUKUPA I TYČKU

I ve druhém dějství byli domácí hráči lepší a častěji se dostávali do šancí, naráželi však na skvělého Soukupa. A když už ho Čachotský překonal, trefil horní tyčku.

Až v závěru druhé části si Ústečané dokázali vytvořit tlak a ve 38. minutě snížili zásluhou Loskota. Do třetí části pak vlétli jako uragán a hnali se za vyrovnáním, Kloz, Gengel ani Loskot ale své příležitosti neproměnili a na druhé straně je třetím gólem ztrestal Seman.

Poté už se hra Severočechů zhroutila jako domeček z karet a do konce zápasu inkasovali další dvě branky. Během jediné minuty se trefili Čachotský se Skořepou a dokonali zkázu Slovanu.

Další duel sehrají ústečtí hokejisté v sobotu od 17 hodin, kdy na domácím ledě změří síly s Třebíčí.

Dukla Jihlava – Slovan Ústí 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)Branky a nahrávky: 10. Protasenja, 20. Seman (Říha, Důras), 49. Seman (Diviš, Důras), 55. Čachotský (Stoklasa, Šidlík), 55. Skořepa (Čachotský, Dundáček) – 38. Loskot (Kasík, Kloz). Rozhodčí: Dědek, Pražák – Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 1333.

Jihlava: M. Svoboda – Bilčík, Kaláb, Dundáček, Říha, Grebeňuk, Šidlík, Půža – Protasenja, Skořepa, Čachotský – Diviš, F. Seman, Důras – Stoklasa, Zeman, Březina – Kondratěv, Jícha. Trenér: Vlk.

Slovan: Soukup – Kasík, Bernad, M. Vágner, Husák, Přindiš, Brož, Hes – Kloz, Vrdlovec, Loskot – Merta, Poulíček, Z. Doležal – Moučka, Melka, Gengel – Navarra, Komárek, Markulinec. Trenér: Mach.