K velkolepému zmrtvýchvstání je nakopla téměř tisícovka plyšáků, které diváci naházeli na led po první domácí trefě v rámci charitativní akce.

Fanoušci se na poslední zápas roku těšili a přišli v hojném počtu. Ještě než si ale stihli připravit plyšové medvídky pro Oblastní charitu, zmrazila je úvodní trefa hostujících Rytířů. Do vedení je poslal už v patnácté vteřině Machač a o deset minut později přidal i druhý gól.

„Poslední dobou nám nevycházejí začátky zápasů, potřebovali bychom začínat až od druhé a někdy i od třetí třetiny," povídal nedávno trenér Mach. A jeho slova se v duelu s Kladnem jasně potvrdila.

Po dvou trefách hostů sice mohli Severočeši snížit, to by ale musel Merta proměnit nařízené trestné střílení po faulu Nashe. Místo toho naopak Ústečané na začátku druhé části inkasovali třetí gól a ve 26. minutě sledovali totální rozklad své obrany, na jejímž konci byl Dvořáček – 0:4.

V tu chvíli by si na výhru Slovanu nevsadil ani největší snílek. Jenže domácí hráči se z předčasného zimního spánku probudili a po trefě Bernada mohli fanoušci konečně spustit „plyšovou sprchu", na kterou tak dlouho čekali.

A nezůstalo jen u jednoho zásahu, Slovan totiž po vstřelené brance viditelně ožil a krátce po polovině střetnutí snížil kanonýr Roubík na rozdíl dvou branek. Gólman Cikánek se měl co ohánět a velký tlak Slovanu otupila až dvě zbytečná vyloučení Smetany s Andresem.

Na začátku třetí třetiny se přesto domácí dočkali kontaktní trefy, postaral se o ni Melka. Jenže po další chybě v obraně pelášil na Soukupa osamocený Bílek a deset minut před koncem vrátil Rytířům dvoubrankový náskok.

Ani to ale Ústečany nepoložilo! Dvěma slepenými góly v 52. minutě nejprve srovnali a senzaci dokonali v přesilovce v samotném závěru utkání!

Slovan Ústí – Rytíři Kladno 6:5 (0:2, 2:2, 4:1)

Branky a nahrávky: 27. Bernad (Kloz), 33. Roubík (Kloz), 45. Melka (Sobotka, Pohl), 52. Kloz (Sobotka, Roubík), 52. Merta (Gengel, Pohl), 59. Roubík – 1. Machač, 11. Machač (Rudovský), 22. Bílek (Růžička, Gutwald), 26. Dvořáček (Stach, Růžička), 50. Bílek (Stach, Růžička). Rozhodčí: Krob – Šperl, M. Jílek. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2146.

Slovan Ústí: Soukup – Pohl, D. Sobotka, Vl. Brož, Hes, Bernad, Holomek, Smetana, J. Látal – Tenkrát, Roubík, J. Kloz – Dalecký, Melka, Kuchler – Křivohlávek, Andres, D. Merta – Gengel, Navarra. Trenér: Mach.

Rytíři Kladno: Cikánek – Repe, Nash, D. Růžička, Gutwald, Ptáček, Zajíc, Kehar – Rudovský, Skuhravý, Machač – V. Bílek, Stach, Dvořáček – Redlich, Pitule, Horna – Strnad, Lukáč, Šilhavý – Čurda. Trenér: Lidický.