Na poslední cestu doprovodily bývalého reprezentačního obránce hit od Věry Martinové Až na vrcholky hor a také píseň od Adama Ďurici Zatancuj si so mnou. "My budeme tancovať óoou až do samého rána. Kým nám hudba bude hrať, veď noc je ešte mladá…," znělo obřadní síní Starého krematoria. Slova, která symbolicky uzavírala životní cestu hráče, jenž si uměl užívat života plnými doušky. Na televizi mezitím fotografie mapovaly nejen Trončinského kariéru, ale i jeho dětství.

Smutečních hostů dorazilo tolik, že se ani všichni dovnitř nevešli, zaparkovaná auta lemovala ulice několik stovek metrů kolem. Truchlícím tak byl povolen pouze krátký vstup, během nějž mohli odložit květinu či věnec u hokejistovy rakve. Na ní ležela položená helma, nechyběly ani dres a hokejka.

Hokejový obránce Marek Trončinský v dresu Sheffieldu Steelers.
Hokejový smutek v Ústí. Davy se loučí s Markem Trončinským

Poklonit se bývalému spoluhráči přišla nejen řada současných jmen ústeckého Slovanu jako například Vladimír Brož, ale i bývalý kanonýr žlutomodrých Jan Kloz či reprezentační ikony Jakub Voráček s Ondřejem Pavelcem. Jedinou smuteční řeč pronesl Vladimír Evan, který nyní působí u ústecké hokejové mládeže.

Talentovaný obránce odešel do hokejového nebe náhle 22. května, bylo mu pouhých 32 let.