Čtyřnásobný mistr světa a olympijský vítěz z Nagana se nakonec rozhodl ukončit profesionální kariéru.

Slovan nebo konec

„Jednání s Pavlem probíhala korektně, dvakrát jsme se osobně sešli a ve hře byly jen dvě možnosti. První byla, že bude hrát za Slovan a druhá, že ukončí kariéru," řekl Deníku Vladimír Evan, jednatel HC Slovan Ústí nad Labem pro sportovní úsek.

Podle jeho slov měl Patera více nabídek.

„Ale jednoznačně preferoval tu naší. Byli jsme domluvení už i na podmínkách, za kterých by u nás působil. Bohužel pro nás se Pavel nakonec po dohodě s rodinou rozhodl, že ukončí kariéru. Jeho rozhodnutí samozřejmě respektujeme a děkujeme mu za jeho zájem," povídal Evan a pokračoval:

„Po Jardovi Roubíkovi jsme s Pavlem počítali jako s druhým top centrem. Je to pro nás trošku komplikace, ale do zahájení sezony zbývá dostatek času a musíme se s tím nějak poprat," dodal Evan s tím, že se vedení klubu poohlédne po dalších možných posilách.

Jan Čaloun: Pavel by pro nás byl přínosem

Sportovní manažer HC Slovan Jan Čaloun.Dva kamarádi z Nagana se po letech v jednom týmu nesejdou. Angažmá útočníka Pavla Patery v Ústí nad Labem se nakonec nekoná a tak se fanoušci Slovanu budou muset spokojit s jedním olympijským vítězem v klubu – sportovním manažerem Janem Čalounem.

Honzo, jednání o příchodu Pavla Patery do Ústí nedopadla, jak moc vás to mrzí?
Je to jeho rozhodnutí a my ho respektujeme. Pavel se rozhodl ukončit kariéru, je to pochopitelné a určitě ten krok dobře zvážil. Je mu 43 let a už se chce věnovat rodině.

Přesto, měl by podle vás na to hrát dál na nejvyšší úrovni?
Určitě. Bruslařsky už na tom nebyl nejlépe, ale ruce, nahrávky a myšlenky má výborné. Je vynikajícím hráčem na přesilovky a já jsem přesvědčený, že by pro nás byl velkým přínosem. Plánovali jsme, že bychom k němu do lajny dali dva mladé hráče, kteří by to za něj odjezdili a on by je uvolňoval právě svými geniálními přihrávkami. Je škoda, že to nedopadlo.

Navíc jste mohli mít ve Slovanu hned dva olympijské vítěze z Nagana. To je jistě škoda i z marketingové stránky…
Ano. Děláme všechno pro to, aby tady byl dobrý hokej a i tohle byl jeden z důvodů, proč ho přivést. Pavel se rozhodl jinak, škoda. Ale my se za ústecký hokej budeme prát dál.

PAVEL PATERA- hokejový útočník, odchovanec Kladna
- mistr světa z let 1996, 1999, 2000 a 2001
- olympijský vítěz z Nagana 1998
- mistr tří nejvyšší soutěží (ČR - Vsetín, Rusko - Omsk, Švédsko - Färjestads)
- je členem Klubu hokejových střelců deníku Sport a Síně slávy českého hokeje.
- v loňském ročníku hrál extraligu za Olomouc