Začátek zápasu vašemu týmu moc nevyšel, souhlasíte?

Bylo důležité, že jsme dokázali ubránit oslabení pět na tři, že nám Litoměřice neodskočily. Určitě to nebyl lehký zápas, soupeř hrál dobře a bojoval, ale když jsme dali gól na 2:0, tak už jsem začal věřit, že to uhrajeme za tři body.

Od druhé třetiny jste byli lepší. Co jste si řekli v kabině?

Že musíme hrát dobře zezadu, střílet a že nám tam něco spadne. Věřili jsme tomu, bojovali jsme a hráli jsme dobře dozadu. A nakonec jsme uhráli tři body.

Vychytal jste nulu proti rivalovi z Litoměřic. Bude vás to něco stát do klubové pokladny?

Teď zrovna jsem splatil dluh z minule a už ho tam mám znovu (smích). Ale neřekl bych, že jsou Litoměřice nepřítelem, to možná jen mezi fanoušky. Pro mě to je soupeř jako každý jiný.

Ale určitě byl zápas pikantnější pro hráče, kteří dříve působili v opačném týmu…

Kluci jako například Honza Kloz nebo Martin Novák jsou vždycky nahecovanější, chtějí se proti svému týmu vytáhnout. To je jasné.

Současně působíte i v kádru juniorů a občas vypomáháte i druholigovému Děčínu. Jak to všechno stíháte?

To je vždycky na domluvě trenérů, kam mě pošlou, tam jdu. Když nechytám tady v Ústí, tak si zachytám alespoň v Děčíně, což je pro mě jedině dobře. Za juniory už teď ale moc chytat nechodím, ti asi budou hrát baráž a já bych v ní stejně nemohl hrát.

Jak si užíváte roli momentální brankářské jedničky týmu?

Vždyť nikdo neřekl, že jsem jednička (smích). Ale určitě jsem rád za každou minutu, kterou odchytám.

Je pro vás prvoligová soutěž velká škola?

Ty hokeje jsou úplně o něčem jiném. Třeba v juniorce mám jako brankář mnohem více práce, v Děčíně je to zase spíš takový zmatek než hokej. Každá soutěž je úplně jiná.

Když jste před sezonou viděl brankářskou dvojici Koutský – Orct, co jste si říkal?

Že to je zase v háji (smích), že zase půjdu někam na hostování. Jsem ale rád, že mi nakonec dali šanci a čím více minut budu mít, tím budu spokojenější.

Jaké je poslouchat rady od zkušeného Zdeňka Orcta?

Je to super. Poradí mi ve všem, má zkušeností na rozdávání. Můžu se ho na cokoliv zeptat, na tréninku i na suchu děláme různá cvičení, je to opravdu super.

Cítíte, že vám to nějak výkonnostně pomáhá?

Cítím se pořád stejně (smích). Je pravda, že se mi v posledních zápasech trochu dařilo, ale cítím se v pohodě.

Věříte, že byste se mohl dostat do branky i v play off?

Podle mě bude chytat ten, který bude mít nejlepší formu. Samozřejmě, že bych chtěl chytat v play off, ale jsme tady tři, tak uvidíme, jak se to vyvine. Osobně budu rád za každou minutu, kterou letos odchytám.