Severočeši v duelu s Berounem potvrdili famózní formu v novém roce. Ve třech zápasech si na konto připsali tři výhry při impozantním skóre 13:2. „Získali jsme tři body, čtyřicet minut jsme se prezentovali dobrým hokejem. Třetí třetina se už pouze z povinnosti dohrávala a náš výkon nebyl v této části hry dobrý," přiznal po utkání na klubovém webu asistent trenéra Slovanu Jiří Mička.

Pochvaloval si však, že se jeho tým přiblížil na dostřel druhým Hanákům. „V tabulce jsme stáhli náskok druhé Olomouce na tři body. Do konce základní části nás čeká ještě dost zápasů. Když budeme v těchto výkonech pokračovat a uděláme nějakou vítěznou šňůru, můžeme se v tabulce ještě trochu posunout."

Ústecké Lvy za vítězstvím nastartovaly dvě trefy útočníka Robina Kováře. „Jsem rád, že se mi to takhle povedlo, i když jsem trošku naštvaný, protože jsem to tam měl ve druhé třetině do prázdné branky a minul jsem," litoval Kovář promarněné šance na hattrick. Jinak byl ale spokojen. „Vyšel nám stoprocentně začátek, takže jsme se uklidnili a pak už jsme si pohlídali celý zápas. Třetí třetina byla špatná, protože jsme začali vymýšlet a nehráli to, co jsme měli," přiznal v rozhovoru pro klubové stránky.

Už ve středu od 18 hodin čeká na hokejisty Slovanu další těžká prověrka na ledě Šumperka. „Do Šumperka pojedeme s velkým respektem, protože zatím jsme s nimi letos dvakrát prohráli. V Šumperku se hraje strašně špatně. Hraje se tam na malém hřišti a diváci jsou šestým hráčem, ženou je a je to tam vždycky těžké. Určitě se na Šumperk stoprocentně připravíme, abychom je společně porazili a odvezli si tak tři body," plánuje Kovář a na závěr dodává:

„Stále bojujeme o to druhé místo. Ztrácíme tři body na Olomouc a budeme s nimi ještě jednou hrát. Chceme každý zápas odehrát naplno a urvat co nejvíce bodů a ještě se na to druhé místo dostat, i když to není priorita."