„Byl to od nás naprosto hrůzostrašný výkon, byli jsme ustrašení," zlobil se po zápase trenér ústeckých hokejistů Miroslav Mach a pokračoval: „Sice jsme brzy vedli 1:0, jenže jsme vzápětí udělali hrubou chybu, dostali gól na 1:1 a úplně jsme se sesypali. Hráči neplnili své úkoly, zbytečně se zbavovali puků. Byl to od nás opravdu hodně špatný výkon," nebral si kouč servítky.

Už po první třetině zápasu tak bylo prakticky rozhodnuto o jeho vítězi. „Po první třetině jsme prohrávali 1:4. Ve druhé jsme se sice trochu zvedli a měli jsme tam i nějaké šance do prázdné brány, ty jsme ale neproměnili a to nás srazilo ještě více dolů," litoval kormidelník Slovanu.

Jeho svěřenci tak nadále zůstávají až na jedenácté příčce tabulky a na desátý Šumperk ztrácejí dva body. „Naše situace je jasně daná. Musíme se dostat do předkola play off a to znamená uhrát ve zbylých zápasech dvacet bodů. Bude to ale hodně těžké," ví Mach.

Už v pondělí od 18 hodin hrají jeho svěřenci na domácím ledě s Kadaní a nutně potřebují uspět. „Musíme zvítězit, vlétnout na soupeře hned od začátku a zkusit co nejdříve rozhodnout. Teď už nemůžeme hrát na krásu, musíme to ubojovat," nabádá trenér.

Rytíři Kladno – Slovan Ústí 6:1 (4:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Horna, 15. Kaberle (Rudovský, Dragoun), 19. Tenkrát (Stach, Pitule), 20. Kindl (Strnad), 58. Stach (Jaroměřský), 59. Rudovský (Horna, Kaberle) – 3. Roubík (Kolafa). Rozhodčí: M. Sýkora – Jílek, Šperl. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. Diváci: 1951.

Kladno: Lukáš – Klouček, T. Kaberle, Lukáč, David Růžička, J. Zeman, Jaroměřský – Rudovský, Dragoun, Horna – Eberle, Pitule, M. Hořava – Bahenský, Stach, Tenkrát – Strnad, Kindl, Redlich. Trenér: Čelanský.

Ústí: Petrásek – Kolafa, Holomek, Vl. Brož, M. Vágner, K. Černý, Smetana, M. Zdvořáček – D. Tůma, Roubík, Rod – Baránek, J. Kloz, D. Merta – Budínský, M. Hanzl, T. Vávra – Pořický, Řídel, Gengel. Trenér: Mach.