Ústecký hokej se topí v pořádné krizi. Zásadní posun nepřineslo ani jednání vedení klubu s hráči.

„Předseda představenstva je informoval, jak na tom klub je. Hráče samozřejmě zajímalo, jestli se v Ústí bude hrát první liga. Spousta z nich jsou našimi odchovanci a rádi by zde pokračovali. Otázkou ale je, jestli to bude možné," řekl Vladimír Evan, manažer občanského sdružení HC Slovan Ústí nad Labem, které vlastní prvoligovou licenci.

Přihlášku do soutěže musí Lvi podat nejpozději do konce května. Její součástí by ale měla být i bezdlužnost a k té má oddíl na míle daleko. Dluží totiž dodavatelům a hráčům až 30 milionů korun.

Dluhy mají déle

„Ten dluh se tvořil poslední tři sezony, není to jen za letošní rok. Dokonce dlužíme i hráčům, kteří u nás dávno nehrají," přiznává Evan.

Dluhy vůči hráčům jsou vyšší, než jak vedení klubu avizovalo. „Mně klub dluží tři platy. A to ani nemluvím o penězích z předchozích sezon," říká smutným hlasem brankář Lvů Zdeněk Orct.

Pokud by Severočeši chtěli nastoupit do příštího ročníku 1. ligy, musí do začátku nové sezony doložit, že mají pohledávky splacené. „Času už není moc. A je otázkou, kdo to bude řešit. Jestli akciovka, nebo občanské sdružení," nastínil dvě varianty Evan.

„Černým scénářem je pak konec hokeje v Ústí," říká Jiří Zdvořáček, předseda představenstva akciové společnosti HC Slovan Ústečtí Lvi.

Poslední šance

Klíčovým datem pro osud ústeckého hokeje bude 29. duben. Právě v tento den proběhne valná hromada, na které by mělo padnout rozhodnutí. „Je to poslední šance pro akciovku, aby kritickou situaci nějak vyřešila," přiznává předseda představenstva.

I kdyby se však Ústečanům povedlo dluhy smazat, je možné, že budou muset vytvořit téměř nové mužstvo. „Většině hráčů končí smlouvy a opce jsme, vzhledem k nevyjasněné situaci, neuplatňovali. Vše se tedy bude odvíjet od nových smluv, jestli budou mít sami hráči zájem u nás pokračovat. Jisté ale je, že řada z nich bude muset hrát za ještě nižší platy než doposud," dodal Evan.