Po pádu zpět do první ligy se ale Severočechům už návrat nepovedl a po letošním neúspěchu s Chomutovem se zdá, že vrcholový hokej se pod Střekovem na čas hrát nebude. Myslí si to i Zeman, jehož jsme vyzpovídali po nedělní zbytečné prohře Čertů Kladno v extralize inline hokeje s Pardubicemi.

Vedli jste 6:3 a pak prohrajete 6:7, přitom včera jste vyhráli na povrchu silného Berouna. Jak je to možné?
V Berouně jsem bohužel nehrál, zapomněl jsem si doma ortézu (úsměv). A dneska? Hráli jsme docela slušně, jenže jsme přestali a napadaly nám tam nějaké góly. Rozhodující byla asi přesilovka čtyři na dva, tam jsme měli jednoznačně jeden nebo i dva góly dát.

Škoda, mohl být stoprocentní víkend…
Také jsme to říkali. Bohužel, my když nahrajeme něco navíc, hned to zase ztratíme.

Baví vás inline? Nebo ho berete jako přípravu?
Mě baví hodně, proto sem chodím. Je to zpestření, ale mohu i pokecat s kluky, s nimiž se třeba v sezoně tolik nevidím. Navíc panuje v kabině až rodinná atmosféra a to mě baví.

V hokeji jste prožil asi zklamání, vaše Ústí smolně prohrálo ve finále 1. ligy s Chomutovem a zase mezi elitu nepostoupilo…
Zklamání to bylo určitě, nicméně i kdybychom postoupili, tak byla ve hře varianta, že se soutěž prodá. V Ústí bohužel nyní peníze nejsou a spousta kluků včetně mě tam už asi nebude. Takže v té chvíli jsme zklamaní samozřejmě byli, to jste vždycky, když něco nevyjde, ale bude další sezona a musíte se koukat na ni.

Vy ji prý strávíte v Litvínově, je to pravda?
Já ještě pořád nemám nic podepsaného a vlastně nikde nejsem. Litvínov je sice jakoby nejblíž, ovšem mám ještě další varianty. Jenže tam je další problém, protože mám nadále v Ústí smlouvu a bylo by daleko složitější domlouvat podmínky. V případě Litvínova to takový problém být nemusí, protože Robert Kysela (dosud manažer Ústí – poz. red.) míří do Litvínova. Ten by to s Česťou a Kloboukem (Jaromír Šindel a Jan Klobouček – nové vedení Lvů) snázeji domluvil. Kyslík navíc ještě v Ústí nějakou funkci má.

V Ústí tedy ani netrénujete?
Zatím ne. Hodně snížili rozpočet, o polovinu až dvě třetiny. A klukům, jako jsem já, tak většině nabídli nějaké snížení platu. Na to nepřistoupil skoro nikdo. Takže myslím, že teď je budou chtít někam udat, anebo – jak to někdy v Čechách funguje – začnou vydírat přes výkonnost. Tak, aby jim mohli vzít peníze. Stačí je poslat o soutěž níž a ve svazové smlouvě je, že pokud tohle udělají, mohou ti vzít až osmdesát procent z platu. Ve finále to může vypadat tak, že na tom lépe budou ti, co na snížení přistoupí. Mně ale snížení ani nenabídli, podle nich mohu hrát jinde.

Co Kladno, neozvalo se také?
Kladno se ozvalo, ale nabídli mi smlouvu až od srpna, a když to vezmu globálně, tak podmínky, aniž bych věděl, jak to tady mají ostatní kluci, nejsou ideální. Třeba v Litvínově jsem mluvil s Markem Posmykem a i jemu vlastně nabídli smlouvu až na léto. A když to člověk zprůměruje, tak přestože Kladno nenabídlo špatné peníze, ty čtyři měsíce by mi tam chyběly. Takže komunikace tam byla, tedy přes agenta, ale bez nějakého závěru, spíš to vyšumělo. Nebylo z toho vidět, že by opravdu chtěli, abych tady hrál.

Pokud půjdete do Litvínova, konečně si zahrajete zase extraligu?
Takhle to nevnímám. Už proto, že já byl v Ústí strašně spokojený a hokej si tam moc užíval. Sedlo mi prostředí, seděli mi lidé. Navíc podmínky tam byly skutečně kvalitní a dokonce lepší, než v některých extraligových týmech.  Opakuji, byl jsem tam strašně spokojený a užíval si to. Hokej mě tam bavil a těšil jsem se na každý zápas. Dokonce jsem dělal chvíli i kapitána, ale víc mě bavila funkce pokladníka (smích). Na Ústí budu vzpomínat a rád, a pokud se tam někdy v budoucnu budu moct vrátit, budu také rád. Ideální by bylo, kdybych teď hrál někde extraligu, oni postoupili a já se tam mohl jako jejich hráč vrátit. Ale to je daleko.