Po patnácti kolech patří Lvům s devatenácti body až 11. pozice. Novým šéfem střídačky se stal Miroslav Mach, který dnes žlutomodré povede v zápase s Kladnem.

Před atraktivním soubojem s Kladnem, který dnes od 18.00 uvidí Zlatopramen Aréna, sáhlo vedení klubu k personální výměně na klíčovém postu. Lvi si připsali tři porážky za sebou, když podlehli v Třebíči (1:5), na ledě posledního Havlíčkova Brodu (1:2) a poslední kapkou bylo domácí utkání s Šumperkem (3:5).

Místo boje v klidném středu se lví družina propadla až na jedenácté místo a na osmý Šumperk ji aktuálně chybí pět bodů. Změnu k lepšímu má zajistit 44letý Mach, bývalý útočník Kladna či Plzně, který dosud působil v Ústí nad Labem jako trenér staršího dorostu. Nahradil šedesátiletého Skrbka, který vedl tým od loňského listopadu po odchodu Jaromíra Šindela. Jako asistent pokračuje Tomáš Mareš.

Lépe na tom v tabulce není ani dnešní soupeř ústeckého týmu, Rytíři Kladno. Ti se potýkají s nevyrovnanými výkony a patří jim v tabulce 9. místo. První vzájemný zápas, který se hrál v rámci 3. kola na ledě v Ústí, domácí nezvládli a prohráli vysoko 1:6.

„Do zápasu jsme vstoupili ustrašení, s velkým respektem k soupeři. Nedokážu si vysvětlit proč. V povědomí zřejmě bylo, že do Ústí zavítal tým, který loni hrál extraligu. Na oslabeních pracujeme každý den. Rytíři nás předčili v bruslení, z toho pramenily fauly a následně tři góly, které jsme inkasovali v prvních dvou třetinách v oslabení," prohlásil tehdy asistent trenéra Tomáš Mareš.