"Moc se k celé záležitosti nechci vyjadřovat, protože jsem ve škole, dělám si A licenci a všechno je hrozně čerstvé. Navíc moc nevím. Jen mi volal pan Evan z vedení klubu, že Honza Čaloun na vlastní žádost odstoupil a ani s ním jsem ještě nemluvil. Podrobnosti, na jak dlouho bych u týmu měl být a podobně, budu vědět až ráno, kdy povedu trénink," řekl zastupující nový trenér Vladimír Machulda.
 
Jan Čaloun nebral mobilní telefon, k situaci se zatím nevyjádřil.  Slovan pod jeho vedením prohrál posledních šest zápasů, naposledy v Kadani. Poslední výhru si připsal  22. září v Benátkách nad Jizerou (7:2) a v tabulce je s osmi body třetí od konce, třináctý.
 
Machulda tým prvně povede v sobotním domácím utkání proti Kladnu (od 16:00).

V loňské sezoně si Kadaň s Ústím poradila v derby třikrát a trend oblíbeného soupeře z krajského města nekončí. Kadaňští Trhači v severočeském derby přetlačili ústecký Slovan těsně 2:1 i v novém ročníku.

Hosté se sice dostali do vedení těsně před koncem první třetiny díky Jandusovi, ale domácí udeřili v závěrečné periodě. Ve 44. minutě srovnal Wágner a o sedm minut později předvedl hokejovou lahůdku zkušený forvard Peter Jánský, který v rozjetém úniku vyšachoval obranu Ústí i s brankářem Dlouhým.

„Nevyhodíme puk, prostě jsme se dostali do takového svrabu, kterého Kadaň využila. Dali nám dvě branky a prohráli jsme,“ lamentoval ústecký trenér Vladimír Machulda, jehož celek prohrál posedmé z posledních osmi duelů.

To Kadaňští zářili – mají druhou výhru v řadě a opustili poslední příčku tabulky. „Šance byly na obou stranách, ale štěstí se nakonec přiklonilo k nám. Vyzdvihl bych výkon gólmana Ondřeje Kuchaře a bojovnost týmu ve třetí třetině,“ zářil domácí Roland Wágner.