„V utkání jsme dali příležitost hráčům, kteří v sezoně nebyli až tak vytěžování a měli možnost, jak se říká, ukázat se. Bohužel se musí o místo v sestavě daleko více poprat," řekl pro klubový web asistent trenéra Lvů Tomáš Mareš.

Ústečané se v utkání, ve kterém už o nic nešlo, brzy dostali do vedení zásluhou Vávry. Ve 13. minutě ale domácí díky trefě Starého vyrovnali a ve druhé části dvěma zásahy definitivně rozhodli. „Soupeř byl bruslivější, z čehož pramenilo naše velké množství vyloučení, při kterých jsme dvakrát dostali branku," přiznal asistent kouče Ústeckých Lvů.

Když pak ve 49. minutě zvýšil na 4:1 domácí Brunec, bylo o vítězi jasno. Za hosty už v závěru jen korigoval skóre Smetana. „Šli jsme vítězství daleko více naproti, než soupeř z Ústí nad Labem," všiml si kormidelník domácích Draků Radek Kučera.

Salith Šumperk – Ústečtí Lvi 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 13. Starý (Haas, Holík), 23. Žálčík (Brunec), 38. Cink (Moskal, Staněk), 49. Brunec (Žálčík) – 7. Vávra (Černý, Meidl), 57. Smetana (Hanzl, Černý). Rozhodčí: Mrkva – Lukš, J. Novák. Vyloučení: 2:7, navíc Gewiese (Š) 5 + OK. Využití: 2:1. Diváci: 644.

Šumperk: Vajner (31. Štůrala) – A. Holík, O. Starý, T. Sedlák, J. Tesařík, M. Novotný, Gewiese – Haas, Plášek, Skoumal – Cink, A. Staněk, Moskal – Brunec, Žálčík, Popelka – Chomič, Langr. Trenér: Kučera.

Ústí: Petrásek – K. Černý, Smetana, Grin, Holomek, Vl. Brož, T. Procházka, M. Zdvořáček – V. Meidl, M. Hanzl, Vávra – Dostálek, Videlka, Pořický – Baránek, D. Merta, Kuchynka. Trenér: Skrbek.