Akce se koná tento týden po celé České republice už popáté, ve spolupráci s kluby ji zajišťuje Český svaz ledního hokeje. Cílem je přilákat k lednímu hokeji co největší počet malých hráčů. Svazu a oddílům se díky projektu podařilo propojit s hokejem už 16 tisíc dětí.

Nábor tento týden probíhá u 146 klubů. V pondělí „padla volba“ mimo jiné vybrané oddíly také na ústecký Slovan. Na zdejší led si přišlo vyzkoušet první krůčky celkem čtrnáct dětí.

„Museli jsme udělat náborovou akci v ne úplně ideálním čase pro rodiče a bohužel počet účastníků nebyl takový jako minulý rok. Na dětech ale bylo vidět, že je to na ledě bavilo a to je nejdůležitější. Věřím, že byli spokojení a přijdou na tréninky hokejové základny a budou s hokejem pokračovat,“ popsal ledové odpoledne pro klubový web Slovanu šéftrenér ústecké základny Lukáš Zahradník.

A co všechno nejmenší děti čekalo? Po vyplnění registračního formuláře se účastníci přesunuli na led, kde se jim věnovali trenéři. Vše probíhalo především zábavnou formou, na ledě se proháněl i maskot – lev Ťuk. V jedné třetině hřiště se navíc konal ukázkový trénink minihokeje, kde byly k vidění dovednosti hráčů třetí a čtvrté třídy.

„Toto pondělí nám ovlivnil fakt, že se na zimním stadionu konaly přípravy na taneční akci. Podle mě tanec na zimní stadion nepatří. Navíc A-tým sehrál dva zápasy ve dvou dnech, jiná možnost bohužel nebyla,“ zhodnotil menší účast trenér mládeže a trenér A-týmu Jan Čaloun, který zároveň dodal, že Slovan nehodlá s nábory přestat: „Celá akce Pojď hrát hokej má smysl. Měli jsme ji v Ústí už počtvrté a třeba z lednového náboru nám začalo chodit do základny dvacet dětí, což je perfektní číslo. Do dalšího Týdne hokeje půjdeme znovu!“