Jen jedinkrát odcházeli v letošní sezóně na svém ledě hokejisté Ústí nad Labem zcela s prázdnou. Všechny body si odvezla Třebíč. Skvělou bilanci budou chtít svěřenci Miroslava Macha protáhnout i ve středu večer. Čeká je ovšem nadmíru těžký úkol.

Krom toho, že přijede Jihlava, která se v případě výhry může vrátit do čela tabulky, hovoří proti Slovanu i vzájemná bilance. Více než čtyři roky čeká žlutomodrá družina na skalp kdysi věhlasné Dukly. Naposledy v listopadu 2016 zdolalo Ústí soka z Vysočiny na svém ledě 2:0, tehdy se trefili Roman Navarra a Zdeněk Doležal. Nejen oba střelci, ale i autoři nahrávek (Zajíc, Moučka, Melka a Roubík) už na severu Čech dávno nehrají, jen Jaroslav Roubík stojí na střídačce Slovanu v pozici asistenta trenéra. Od té doby uběhlo už 13 vzájemných zápasů, v nichž Slovan uhrál jen dva body za dvě porážky v prodloužení (obě na domácím ledě).

Pokud chce udržet skvostnou domácí bilanci, během níž bodoval v sedmi z osmi utkáních na ústeckém zimním stadionu, musí počin z konce sezóny 2017/18, respektive ze začátku té další, zopakovat. Jihlava však vévodí tabulce venkovních zápasů. Prohrála jen třikrát, a to hned na úvod v Benátkách, které dlouho okupovaly přední příčky, ve Vrchlabí a naposledy na Kladně.

Tým kolem zkušeného kapitána Michala Trávníčka, jemuž se bodově v posledních zápasech daří, odstartuje náročnou výzvu dnes večer, hraje se od 18 hodin.

Ve stejný čas rozehrají svůj zápas ne ledě Šumperka hokejisté Litoměřic. I jim se v novém roce daří, z Kadaně i z domácího duelu proti Kolínu získali plný počet bodů. Proti Šumperku, který je v tabulce pod nimi, budou chtít jednoznačně navázat. aby udrželi kontakt s elitní dvanáctkou, která bojuje o účast ve vyřazovacích bojích.