„Jeli jsme převážně s mladými hráči, které jsme potřebovali vidět v zápasovém tempu. Na to, že se jednalo o první zápas, a Kadaň nastoupila v téměř kompletním složení, to nebylo špatné. Výsledek asi odpovídá," uznal sportovně kouč Slovanu Miroslav Mach.

Tři góly v závěru

Jeho svěřenci nastoupili na ledě regionálního rivala bez nejzkušenějších opor, chyběli například Roubík, Vágner či Gengel. „Potřebovali jsme vidět mladé hráče. Někteří mě nezklamali, jiní mohli zahrát lépe, ale tak už to chodí."

Slovan vedl v Kadani ve 42. minutě 2:1, v posledních dvanácti minutách ale třikrát inkasoval. „Ten závěr mě mrzí, dostali jsme tři branky po hloupých chybách. Dokonce jsme dali gól na 3:3, ale rozhodčí nám ho neuznali. Nedá se nic dělat. Samozřejmě jsme chtěli vyhrát, ale byl to přátelák. Důležitější bude vítězit v sezoně," má jasno trenér.

Po utkání vedení klubu opět zúžilo kádr. „Rozloučili jsme se s další čtveřicí hráčů. Momentálně jich máme v kádru dvaadvacet a ještě na dva čekáme. Budou to dva útočníci. Nepřijdou na zkoušku, ale na stálo. Na první ligu to budou docela zkušení hráči, ale jmenovat je zatím nemohu," prozradil Miroslav Mach.

Kladno a Chomutov

Podle jeho slov už kádr Slovanu v příštích dnech dalších výrazných změn nedozná. „Možná jeden hráč odejde a jeden přijde. Nebude to ale už nic razantního. Potřebujeme začít pracovat s tím, co máme. Do teď jsme trénovali na dvě party, věnovali se hlavně kondici a bruslení. Teď budeme trénovat najednou, na řadu přijdou hokejové věci. Potřebujeme, aby se spolu sehrály jednotlivé formace, aby si na sebe hráči zvykli," vysvětluje kormidelník týmu.

V příštím týdnu čekají na hokejisty Ústí další dva přátelské duely, v úterý se představí na ledě Kladna a ve čtvrtek poprvé doma, kdy bude jejich soupeřem rival z Chomutova.

„Jsme rádi, že máme v přípravě tak těžké soupeře, alespoň nás pořádně prověří," říká Mach s tím, že proti Kladna nejspíše tým nenastoupí v kompletním složení. „Hráče z Kladna jako je Kuchler či Melka asi nepostavíme. Bylo by to o zranění," dodává trenér.