Jak hodnotíte utkání proti Českým Budějovicím?
Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř. Snažili jsme se, ale České Budějovice mají ve svých řadách zkušené hráče, kteří dokázali zápas dovést do vítězného konce. Vstřelili jsme kontaktní branku na 1:2, pokoušeli jsme se o vyrovnání. Jenže pak dal Motor třetí gól a v závěru si výsledek zkušeně pohlídal.

Kde byste hledal zlomový moment zápasu?
Pravděpodobně je to naše dvouminutová přesilovka pět na tři, kterou jsme nevyužili. Vypracovali jsme si velké šance, ale gól jsme v početní výhodě dát nedokázali. Hráli jsme hodně kombinačně, možná jsme se měli více natlačit do střeleckých pozic.

Odehrál jste stý mistrovský zápas za Slovan. Jaké máte pocity?
Za hlavní tým Ústí jsem hrál několik zápasů už jako junior. Nějak se to napočítalo, já tuto statistiku příliš nesleduji. Jsem za to rád. Kdybychom České Budějovice porazili, měl bych ty pocity o hodně lepší.

Hrajete také druhou ligu za Děčín, liší se soutěže?
Do Děčína mám vyřízené střídané starty, ve středu jsem za Děčín hrál zápas s Kobrou Praha, ve čtvrtek už zase za Slovan proti Budějovicím. Pokud porovnám první a druhou liga, tak první liga je rychlejší, člověk nemá na nic čas. Naopak druhá liga je v tomto ohledu klidnější, mohu mít puk déle na holi, počkat na správný moment, a pak něco vymyslet. Soutěže to odlišné jsou, kvalitnější je WSM Liga.

Příliš mnoho kanadských bodů jste ale v hlavním týmu Ústí nezískal. Čím to?
Odvíjí se to od času na ledě, kterého jsem v některých zápasech mnoho nestrávil. Nechodím na klíčové situace v utkáních. Musím ale říct, že jsem velmi rád za každou minutu, kterou mohu za Ústí nad Labem ve WSM Lize odehrát. S hokejem jsem tady začínal, takže jsem šťastný, že zde mohu působit.

Máte za sebou sérii čtyř domácích zápasů, jak jste spokojen?
Dva zápasy jsme vyhráli a dva prohráli. Porazili jsme Přerov a Litoměřice, nestačili jsme na Slavii a České Budějovice. Před těmi čtyřmi duely jsme chtěli získat více bodů než šest. Když to zpětně hodnotím, myslím si, že šest bodů není špatné. Musíme hrát co nejlépe, abychom neskončili po základní části.

Na osmé místo zaručující play-off ztrácíte pět bodů, navíc vás čekají dva venkovní zápasy…
V sobotu hrajeme v Prostějově, a pak v neděli v Havířově. Budou to těžká utkání, ale musíme bodovat. Poslední dva domácí zápasy se nám nepovedly, a proto musíme získat body na ledě soupeřů. Během víkendu budeme hrát o šest bodů a chceme jich získat co nejvíc.

Jak se na tyto dva důležité zápasy připravíte?
S Prostějovem jsme v letošní sezóně hráli dvakrát, prohráli jsme 2:3 a v posledním domácím vzájemném zápase 1:9. Budeme muset hrát výborně defenzivně a čekat na chyby soupeře a následné brejky bychom měli proměnit. V Havířově chodí hodně fanoušků, dokáží vytvořit výbornou atmosféru, čehož tamní hokejisté umí využít a hrají hodně aktivně. Bude to těžký dvojzápas.

Jan Prošek