Skvělý Volke zdeptal střelce Třebíče, Slovan z Vysočiny veze první tři body

Třebíč – Hokejisté Ústí slaví první tři body. Ve druhém venkovním utkání sezóny přestříleli Třebíč 6:3.

13.9.2017

Ilustrační foto.Foto: Deník/Karel Pech

Napodruhé už je hokejový Slovan úspěšný. V Mann+Hummel aréně v Třebíči sice třikrát inkasoval, vstřelil však šest branek a připisuje si první tři body do tabulky WSM Ligy.

Vyrovnaná první třetina přinesla i přes úvodní oťukávání tři branky. Po deseti minutách otevřel skóre krásnou zadovkou Ladislav Gengel, o chvíli později dostali Ústečtí příležitost zahrát si přesilovou hru, kterou využili už po 18 vteřinách. Rozhodčí se sice chvíli radili, zda Vrdlovec nevysekl kotouč z rukavice domácímu brankáři, nakonec však střelci Slovanu branku uznali.

Třebíč však dokázala kontrovat, ve 14. minutě se prosadil Horký, a byť následně dostal Slovan znovu příležitost v přesilové hře, závěr třetiny patřil domácím, kteří už ale Volkeho překonat nedokázali.

GÓLY V PŘESILOVKÁCH

Druhá perioda přinesla tlak Třebíče, za nějž byli domácí hokejisté odměněni. Po faulu Vágnera dostali i oni výhodu jednoho muže v poli, po půl minutě ji zužitkoval Havránek a srovnal stav utkání na 2:2.

Jenže i Třebíčtí se dopustili faulu a také Ústečtí dokázali nedisciplinovanost soupeře potrestat. Po minutě početní výhody uspěl David Merta a žlutomodří opět vedli. Oba týmy pak dostaly ještě po jedné výhodě přesilové hry, nicméně ani jeden ji nedokázal využít. Čtyři vteřiny před pauzou však fauloval ústecký Najman, z kraje třetí třetiny už si domácí poradili a diváci tak viděli další přesilovkovou branku.

FANTASTICKÝ VOLKE

Třebíč vyrovnání nakoplo, do samostatného úniku proti Volkemu se dostal Wasserbauer, jenže neuspěl. Neuběhla ani minuta a v další stoprocentní šanci se ocitl Kristl, ani natřikrát však z bezprostřední blízkosti puk za Volkeho nedostal. Třebíčští však znovu zasypali hostující branku sprškou střel, trenér Slovanu Mach reagoval oddechovým časem. Ani ten však nepomohl a domácí byli i nadále lepší, Volke se však překonával. Třebíč následně nedokázala využít ani přesilovou hru a Ústí dokonale zužitkovalo pravidlo nedáš-dostaneš.

Pět minut před koncem se Slovan dostal po dlouhé době k vážnější šanci a David Bernad propálil vše, co mu stálo v cestě. Třebíč si vypracovala další obrovskou příležitost, jenže Volke zkrátka zamkl svoji svatyni. Domácí si vzali oddechový čas a vsadili všechno na jednu kartu, už po devíti vteřinách však trefil prázdnou branku hostující Kousal. Protože však Ústí nabídlo soupeři další přesilovou hru, domácí v risku bez brankáře pokračovali.

Definitivní pojistku tak přidal 52 sekund před koncem druhou brankou v zápase Vrdlovec a Slovan si veze z Třebíče první výhru. V sobotu přivítá v prvním domácím utkání sezóny Benátky nad Jizerou.

WSM Liga, 2. kolo:

Třebíč – Slovan Ústí 3:6 (1:2, 1:1, 1:3).
Branky a nahrávky: 15. Horký (Erat), 25. Havránek (Erat, Zohorna), 42. Horký (Dolníček) – 11. Gengel (Najman), 13. Vrdlovec (Merta, Vágner), 31. Merta (Vrdlovec, Brož), 55. Bernad (Melka, Roubík), 59. Kousal (Bernad, Gengel), 60. Vrdlovec.
Rozhodčí: Doležal, Barek – Lučan, Potůček. Diváci: 1 093.
Ústí: Volke – Bernad, Husák, Vágner, Brož, Zdvo-řáček, Hes – Dufek, Rou-bík, Melka – Volf, Vrdlovec, Merta – Kousal, Najman, Gengel – Macek, Severa, Mical

Autor: Daniel Brzák