Na první branku se na severu Čech nemuselo čekat dlouho. Už ve druhé minutě zápasu zavezl puk do pásma Dušek a povedenou střelou nachytal ústeckého brankáře na švestkách.

Pak se ale osmělili i domácí a především v přesilovkách měli solidní střelecké pozice. Gólman Hylák ale vychytal Vrdlovce i Mertu, a když se na druhé straně neprosadil Mikulík, šlo se do kabin za těsného vedení Slavie.

BLESKOVÉ VYROVNÁNÍ SLOVANU

Jestli měli v úvodní části raketový start hosté, ve druhé se to samé povedlo hráčům Slovanu. Na světelné kostce uplynulo jen 44 vteřin a domácí hráči už se radovali z vyrovnání! Poulíček krásně vykoupal Hyláka a rozjásal tribuny.

Na další branku si ale diváci museli počkat déle, i když ve druhé části k ní měli hodně blízko domácí Kloz, Gengel a Vrdlovec. Jenže nedali a tak se šlo do prodloužení. V něm Soukup sice zblízka napoprvé Mikulíka vychytal, následně ho ale slávistický forvard objel a zajistil Pražanům druhý bodík.

Další zápas sehrají Ústečané ve středu, kdy se od 17.30 hodin představí na ledě jihlavské Dukly. Ta je aktuálně pátá, Slovan o pozici níže.

Slovan – Slavia 1:2 pp (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1)Branky a nahrávky: 21. Poulíček (M. Vágner) – 2. Dušek (Chlouba), 61. Mikulík (Dragoun, Pohl). Rozhodčí: Wagner – Podrazil, Hejl. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 968.

Slovan Ústí: Soukup – Bernad, Kasík, Husák, M. Vágner, Brož, Přindiš, Hes – Loskot, Vrdlovec, Kloz – Z. Doležal, Poulíček, Merta – Gengel, Melka, Moučka – Markulinec, Komárek, Navarra. Trenér: Mach.

Slavia: Hylák – Knot, M. Drtina, Pohl, Štebih, A. Růžička, Hraško – Mikulík, Šafránek, Dragoun – Dušek, Tuominen, Chlouba – Markovič, Kverka, M. Kadlec – Kubica, Jiránek, Rys. Trenér: Razým.