Ústí sice v Benátkách vedlo po gólu Martina Tůmy, domácí však postupně otočili až na 4:1. Družina Tomáše Mareše a Jaroslava Roubíka se ale nevzdala a i díky hattricku Martina Tůmy dokázala zápas dovést až do prodloužení. V něm se rozhodující branky dočkal domácí celek, který navýšil svůj náskok na ústecké hokejisty na šest bodů.

„Měli jsme dobrý začátek, tím myslím ale jen asi šest minut. Poté jsme udělali faul a inkasovali jsme branku,“ hodnotil po zápase Roubík. „Soupeř byl v první třetině lepší, přehrál nás, vstřelil tři branky a jednoznačně vedl. Vyměnili jsme brankáře, což byl asi základ toho našeho úspěchu. Od naší vstřelené branky ve druhé třetině se hra našeho týmu zlepšila. Nakonec jsme utkání dotáhli do prodloužení, což bylo super. Je škoda, že jsme neproměnili nějakou šanci a nedali vítěznou branku,“ dodal. Na druhý svátek vánoční jede Ústí do Kadaně. 

Hokej, Chance liga, 33. kolo (3. kolo nadstavby):
Benátky nad Jizerou - Slovan Ústí nad Labem 5:4pp (3:1, 1:1, 0:2, -1:0p)
Branky a nahrávky: 9. D. Špaček (Buchtela), 11. Kunst (Wiencek, D. Špaček), 15. Najman (Rychlovský), 22. Najman (A. Dlouhý, Rychlovský), 63. R. Duda (A. Musil) – 2. Tůma (Ma. Svoboda), 33. Vildumetz, 42. Tůma (Vildumetz), 56. Tůma (Maršoun, Vildumetz).
Rozhodčí: Ondráček, Skopal – Beneš, Štofa. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 305. Střely na branku: 41:34.
HC Slovan Ústí nad Labem: Stahl (21. Brízgala) – Müller, Smetana, Vl. Brož, Hes, Veber, Zukal – Kružík, Severa, O. Bláha – Tůma, Vildumetz, Ma. Svoboda – Filip, Kordule, Krliš – Maršoun.