Slovan Bratislava prožil špatný vstup do sezony. Po čtyřech kolech má na svém kontě jen tři body, doma například vybouchl 2:8 s Michalovcemi. Odvolaný byl hlavní trenér Ján Pardavý i sportovní manažer Oto Haščák.

„Belasí" se o Růžičku zajímali už v minulosti, nyní se jim konečně podařilo přivést lodivoda, který s českou hokejovou reprezentací vyhrál dvakrát titul mistra světa. Pro Růžičku to bude první zahraniční angažmá v roli kouče.

Slovan Ústí - HC Děčín, hokej 2. liga 2023/2024. Vladimír Růžička
FOTO: Růžičkovo sbohem? Hokejové Ústí padlo v derby s Děčínem

Ve středu hrálo Ústí na svém stadionu druhé kolo II. hokejové ligy s Děčínem. Padlo 4:6, Růžička svůj případný odchod nechtěl komentovat.

Vedení Slovanu na odchod svého trenéra reagovalo rychle a už ve čtvrtek ráno oznámilo, že tým v dalším kole povede Merta. „Jiří Merta je trenér na správném místě. S Jirkou se dlouhodobě známe a spolupracovali jsme spolu již v minulosti. Budeme se určitě snažit, aby vzájemná spolupráce byla ve prospěch A týmu a tak jako Jirka věřím, že mužstvo bude předvádět dobré výkony Slovanu," sdělil na klubovém webu jednatel HC Slovan Ústí Miroslav Kanis.

„Po dvou letech se vracím na střídačku A mužstva. Ve Slovanu působím již 26. sezónu. Neváhal jsem ani chvilku, jelikož mám ke klubu kladný vztah a přeji si klubu pomoci. V mužstvu působí hodně hráčů, které jsem trénoval, jak v mládeži, tak v seniorském hokeji a dokonce s Jardou Roubíkem stál na střídačce (pozn. redakce smích). Věřím, že naše spolupráce bude fungovat a budeme předvádět dobré výkony,"  pravil Jiří Merta.

V sobotu od 15 hodin hrají Ústečtí derby na ledu Mostu.