Hokejisté Slovanu Ústí přivítali v rámci 36. kola WSM Ligy vedoucí tým tabulky, České Budějovice. Slovan však doplatil na neproměněné šance a nakonec prohrál 1:4.

V zápase, v němž Ústí usilovalo o posun do elitní osmičky, která postoupí do play-off se hrála strhující první třetina. Ta nabídla zejména ve své druhé polovině spoustu šancí domácího týmu, Slovan však opět doplácel na jejich neproměňování. Vedení se tak ujali hosté. Ústí sice nejprve ubránilo oslabení, v 11. minutě však překvapil střelou ze střední vzdálenosti Volkeho Fillman.

ZASE TA KONCOVKA

Slovan mohl odpovědět takřka okamžitě, jenže dvojice domácích hráčů nedokázala ani nadvakrát trefit odkrytou branku! Ústí však získávalo převahu, v další obrovské šanci se zjevil Kružík, jenž však rovněž neuspěl, domácí si však v následném závaru vynutili faul hostů a v pokračující výhodě dokonce další.

Jaroslav Roubík.
Jaroslav Roubík odehrál za Slovan zápas číslo 400

Ve dvouminutové přesilovce pět na tři zastavilo Vágnerovo bombu břevno, Budějovičtí však opět faulovali a přesilovka Ústí se tak ještě prodloužila. I Roubíkovi se ale postavila do cesty branková konstrukce, konkrétně tyč, hosté tak dlouhé oslabení ustáli bez úhony.

KRUŠNÉ CHVÍLE

Krušné chvíle si žlutomodří prožili na startu druhé periody. Nejprve se hned v úvodní minutě zranil Bernad, jenž musel na ošetřovnu, vzápětí sudí poslali Slovan do tří, navíc udělili dalším dvěma domácím hráčům osobní tresty. Ani Motor však dlouhou početní výhodu dvou mužů v poli nezužitkoval, udeřil až chvíli po ní. Kotouč odražený po dělovce od modré od zadního mantinelu doklepl do odkryté klece Heřman.

Slovan se ale nevzdal a hned z kraje posledního dějství snížil po přihrávce Roubíka Volf. Jenže Motor si vzal dvoubrankové vedení zpátky, deset minut před koncem prostřelil z bezprostřední blízkosti Volkeho Nedorost, pojistku přidal 66 vteřin před koncem Květoň. Motor si tak ze severu Čech odváží výhru, která ho udrží v čele tabulky, Ústí zůstává jedenácté.

Hokej, WSM Liga, 36.kolo:
Slovan Ústí – České Budějovice 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 45. Volf (Roubík) – 11. Fillman (Galamboš), 29. Heřman (Fillman), 50. Nedorost (Galamboš, Květoň), 59. Květoň (Vlček)
Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Belko, Kokrment. Diváci: 1 307.
Ústí: Volke (Soukup) – Bernad, Šenkeřík, Husák, M. Vágner, M. Zdvořáček, Hes, Vaněk – Smolka, Roubík, L. Volf – Kružík, Vrdlovec, Merta – M. Chalupa, Severa, Macek – T. Jandus, Najman, Navarra.