„Společnost Stratton Oakmont L.C. se rozhodla zareagovat na finanční potíže hokejového klubu HC Slovan Ústí nad Labem, chce získat podíl v klubu a společně se svými obchodními partnery se podílet na stabilizaci hokeje v Ústí nad Labem," píše se v oficiálním vyjádření společnosti.

Firma s nápadně podobným názvem už tu přitom v minulosti byla: Stratton Oakmont původně založil v roce 1989 Jordan Belfort, známý jako Vlk z Wall Street. Ten prodával prakticky bezcenné akcie, manipuloval jejich cenou a klienty připravil řádově o 200 milionů dolarů. Za své burzovní počiny si poté odseděl 22 měsíců ve vězení.

Společnost Stratton Oakmont L.C., která je mimochodem i partnerem FK Teplice, se ve sportovním prostředí pohybuje krátce. Teprve v září letošního roku ji společně založili Patrik Linhart a Marek Cimoracký. Druhý jmenovaný dříve v ústeckém hokejovém klubu působil v marketingovém oddělení. Základní kapitál společnosti je dle obchodního rejstříku jen 16 tisíc Kč.

Možná i proto zatím vedení Slovanu reaguje velmi opatrně. „Tu zprávu jsme si přečetli na sociální síti, dostala se k nám přes naše fanoušky. Nicméně zatím nás nikdo nekontaktoval," řekl sportovní ředitel hokejového klubu Vladimír Evan a dodal: „Pokud je ta informace pravdivá, samozřejmě bychom se spolupráci nebránili. Určitě se tím budeme zabývat i na úterní valné hromadě."

Ta byla narychlo svolána kvůli tomu, že vedení města neposkytlo klubu slíbenou pětimilionovou dotaci, kvůli režimu de minimis dostali hokejisté jen 400 tisíc korun.

„Zpráva, kterou jsme si přečetli na webu Ústeckého deníku, nás zaskočila, ale nepřekvapila. Měli jsme podobné informace z našich zdrojů již delší dobu a od soboty jsme o možnosti vstupu do hokejového klubu intenzivně diskutovali. K ústeckému hokeji máme vztah a rozhodli jsme, že pokud najdeme se současnými majiteli Slovanu společnou řeč, tak hokeji v Ústí nad Labem pomůžeme zpět do čela WSM ligy," sdělil Marek Cimoracký, jeden ze dvou majitelů firmy. Podle jeho slov nyní připravují jednatelé návrh, který v nejbližší době předloží vlastníkům Slovanu.

„Právě probíhá komunikace s našimi čínskými partnery o tom, jak bychom mohli hokej v Ústí podpořit, stabilizovat a pozvednout tam, kde si ho fanoušci zaslouží mít," uvedl druhý z majitelů Patrik Linhart.