Ústecký Slovan má před sebou severočeské derby v Kadani. Tu před měsícem přejel na vlastním ledě 8:3, trenér Miroslav Mach ale tuší, že jeho družinu nečeká lehký úkol. "Kadaň naposledy doma zdolala Šumperk, což jim v hlavách určitě pomůže. My jedeme k tomuto zápasu jako ke každému venkovnímu, tedy s pokorou," nechtěl svůj celek pasovat do role favorita.

Žlutomodří totiž mají děsivou bilanci zápasů na kluzištích soupeřů - naposledy uspěli 9. prosince v Havířově, což byl spolu s úvodním kolem na Slavii jediný duel, kdy dokázali Ústečtí venku jakkoliv zvítězit! "Pokud ale chceme do play-off, musíme v tomto zápase jednoznačně uspět za tři body," zavelel rázně Mach.

Jeho tým ztrácí ze 14. příčky na poslední postupové místo pět bodů, má ale utkání k dobru. Kadaň je předposlední, navíc získala o čtrnáct bodů méně. Severočeské derby začne ve středu 3. února v 17 hodin.

LITOMĚŘICE JEDOU DO KOLÍNA

Stejně nastavené to mají i v Litoměřicích, jež by mohly paradoxně Ústí pomoc. O hodinu později totiž nastoupí v Kolíně, který je třináctý. Soubor Davida Bruka a Daniela Tvrzníka hájí desátou příčku, na dostřel má ale i sedmou pozici.

Oba týmy dělí pouhých šest bodů, půjde tedy o hodně. "Pro nás je to jedno z klíčových utkání v boji o play-off, my i Kolín jsme na hraně postupu," má jasno druhý ze jmenovaných lodivodů. "Určitě tam ale nejdeme v pozici favorita, zase takový rozdíl mezi námi není. Kolín je doma hodně silný, trápil Kladno, porazil Přerov."

Přesto poslední vzájemné utkání vyznělo jasně pro kališníky, kteří v polovině ledna smetli kozly doma 5:1. "Ten zápas se nám povedl, já věřím, že se připravíme stejně dobře a získáme další tři důležité body," uzavřel Tvrzník.