Dostat se z ní budou chtít už v sobotu (17.00), kdy se představí na ledě Benátek nad Jizerou. „Soupeř má o jedenáct bodů méně než my, už prostě musíme bodovat. Ale bude to těžké, očekáváme, že domácí tým posílí hráči z extraligového Liberce," říká kouč Severočechů Miroslav Mach.

Z posledních sedmi zápasů jste vyhráli jediný. Čím si vysvětlujete výsledkový propad svého mužstva?

Nevím, asi jsme opravdu urazili hokejového boha. Nedaří se nám. Tři zápasy jsme prohráli o jediný gól. Jsme v krizi a musíme se z toho nějak dostat.

Poslední výsledky se jistě podepsaly i na atmosféře v kabině…

Samozřejmě, v kabině teď není nálada, jako když se vyhrává. Spadli jsme až na dno a teď se od něj musíme odrazit. Nikdo to za nás neudělá, sami se musíme zvednout.

Stále platí váš předsezónní cíl postoupit do play off?

Cíl trvá, chceme skončit do desátého místa. Když se chytíme, tak jsme schopní udělat nějakou vítěznou sérii. Odrazit se, aby si kluci zase začali věřit.

V poslední době se vám nedaří ani v domácím prostředí, přitom jste ze svého ledu chtěli udělat nedobytnou tvrz…

To je právě ono, my ty body neuděláme ani doma, to už je hodně špatné. Kdybychom v těch čtyřech zápasech doma bodovali, mohli jsme být klidně pátí a mít hezké svátky. My ale s Tomášem Marešem mužstvu stále věříme. O Vánocích potrénujeme a snad se zvedneme. Třeba zopakujeme loňský leden, kdy jsme vyhráli asi šestkrát za sebou. Pořád říkám, že náš tým má na to, aby skončil na šestém místě.

Není to tedy tím, že by mužstvo bylo nezkušené?

To rozhodně není, my prostě jen pokaždé prospíme první třetinu. S Havířovem i Prostějovem jsme doma prohrávali 0:3. Pak to dotáhneme a po hloupé chybě dostaneme rozhodující gól. Mužstvo ale má svou sílu, když se z takového stavu dokáže vrátit do zápasu. Jen bychom potřebovali začínat až od druhé třetiny a někdy i od třetí (smích).