Slovan na Moravě neuspěl, veze dvě porážky

Prostějov, Havířov – Víkendový výjezd se ústeckým hokejistům nevydařil. Slovan si z Moravy odvezl dvě porážky.

7.1.2018

Hokejisté Prostějova ve 37. kole porazili Slovan Ústí nad Labem 4:3 Jan Starý (Prostějov)Foto: Deník / Kašlík Ondřej

Prostějov – Slovan Ústí 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)

Hokejisté Ústí nad Labem si z dvojutkání na Moravě nepřivezli ani bod a prohráli počtvrté v řadě. V sobotu padli po velkém boji v Prostějově 4:3, v nedělním reparátu nestačili na Havířov, kterému podlehli 4:2.

PROKLETÝ PROSTĚJOV

Do sobotního utkání vstupovali Ústečtí s vědomím, že tohoto soupeře letos ještě neporazili, a také s dvěma porážkami v zádech. Slovan tak začal aktivněji, ovšem Kružík samostatný únik neproměnil, tentýž hráč si v polovině prvního dějství nepřišel na domácího brankáře. Slovan měl i nadále více vyložených šancí, žádnou však proměnit nedokázal, naopak domácí po pouhých šesti vteřinách využili v poslední minutě početní výhodu a do šaten si tak odnesli jednobrankový náskok.

Ve druhé části se už ale dokázal prosadit aktivní Kružík, jenž srovnal, následně chyběl kousek Šenkeříkovi, jenž mohl zamést odražený puk do odkryté klece a dokonat obrat ve skóre. To se povedlo až Husákovi, který si dojel vlastní odraženou střelu a ranou pod břevno nedal domácímu brankáři šanci. Prostějov však znovu předvedl brilantní závěr, opět v přesilovce srovnal 81 sekund před druhou přestávkou na 2:2 Drtina.

Poslední dějství začali lépe domácí, kteří se hned zkraje dostali do vedení, a ačkoliv dokázal Roubík v 54. minutě vyrovnat, za pouhou minutu a půl využili domácí svého tlaku, Luňák tečoval ránu od modré a rozhodl tak o tom, že Ústí odjelo z Prostějova s prázdnou. Nic na tom nezměnil ani závěrečný nápor Slovanu, který už ale branku nepřinesl.

„Ztráta bodů mrzí dvojnásob. Do zápasu jsme vstoupili výborně, vytvořili si minimálně čtyři jasné šance, bohužel jsme je neproměnili,“ láteřil po utkání asistent trenéra Ústí Tomáš Mareš. „Ve druhé třetině jsme otočili skóre, bohužel jsme udělali nějaké chyby, které domácí potrestali. V následující periodě se nám podařilo vyrovnat, opět přišel náš nedůraz ve třetině a tím soupeř rozhodl. V posledních sekundách jsme ještě nastřelili břevno. Dnes rozhodla naše neproduktivita,“ uzavřel hodnocení.

Branky a nahrávky: 20. Starý (Divíšek, Nouza), 39. Drtina (Nouza, Divíšek), 42. Starý, 55. Luňák (Havlík, Fiala) – 23. Kružík, 35. Husák (Volf, Chalupa), 54.Roubík (Gengel, Vágner). Rozhodčí: Dědek, Zbořil – Bryška, Novák. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Střely: 34:29. Diváci: 1 656.

Slovan Ústí: Soukup (Volke) – Šenkeřík, Hes, M. Vágner, Husák, Vaněk, M. Zdvořáček – L. Volf, Roubík, M. Chalupa – D. Merta, Vrdlovec, Kružík – Navarra, Gengel, Severa – Macek, Najman, T. Jandus.

Havířov – Slovan Ústí 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)

ROZHODLA DRUHÁ ČÁST

Ke druhému utkání se ústečtí hokejisté přesunuli do Havířova, kde mohli složit v neděli reparát. Zápas začali znovu lépe, už v 8. minutě využil přesilovku Vrdlovec, jenže i přes pokračující ústecký tlak dokázal Havířov v polovině třetiny vyrovnat. A do druhé třetiny vstoupil úplně jiný Havířov. Ten od začátku dějství přikoval Slovan na jeho polovině, drtivý tlak pak korunoval brankou na 2:1. Slovanu však jedna facka nestačila, činit se tak musel brankář Volke, jenž ustál i závěr ve 35. minutě.

O pár sekund později už ale nestačil na ránu Baláže, vzápětí ho překonal i Maruna a domácí si vypracovali pohodlný tříbrankový náskok. Slovan sice ještě dokázal poměrně brzy vykřesat jiskřičku naděje, na 4:2 snížil opět Vrdlovec, jenže ve zbytku zápasu už se skóre nepohnulo ani na jedné straně.

Největší šance měli Kružík, Husák a Roubík, první dva jmenovaní však z bezprostřední blízkosti minuli, Roubíka famózně vychytal domácí brankář. Na druhé straně si připsal ještě jeden skvělý zákrok Volke, následně mu pomohla také tyč. Skóre už se ale nezměnilo, domácí Havířov se k výhře propracoval 44 střeleckými pokusy! Ústí tak bude dvojzápas na Moravě hodnotit jako nepovedený.

Branky a nahrávky: 11. Fronk (L. Bednář, Maruna), 25. M. Kalus (Fronk, Matai), 36. Baláž, 37. Maruna (Luža) – 8. Vrdlovec (D. Merta, Kružík), 44. Vrdlovec (Navarra, D. Merta). Rozhodčí: Obadal, Koziol – Polák, Konvička. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. Střely: 44:19. Diváci: 1 339.

Slovan Ústí: Volke (Soukup) – M. Zdvořáček, Šenkeřík, Husák, M. Vágner, Vaněk – Gengel, Roubík, Severa – D. Merta, Vrdlovec, Kružík – Macek, M. Chalupa, Najman – Navarra, T. Jandus.

Autor: Daniel Brzák

7.1.2018 VSTUP DO DISKUSE

Kontroverzní stavba v Růžové by měla být hotová na jaře.
11

Záchranář Petr Hakl

Lidé netuší, jaké jsou zásady první pomoci, říká záchranář horské služby

Jez na Labi je blíž výstavbě

Povodí Labe - Vláda přijala koncepci vodní dopravy, která počítá s plavebním stupněm v Děčíně.