Téměř sedmnáct stovek diváků sledovalo od začátku ofenzivní partii. Ústečané šli proti Amuru brzy do vedení, což domácí fandy dostalo ještě více do varu. Už po dvaceti vteřinách byl totiž vyloučen hostující Zub a domácí hráči Rusům ukázali, jak se proměňuje přesilovka. Rys našel od mantinelu obránce Vágnera, který od modré čáry propálil všechny překážky – 1:0.

Netrvalo ale dlouho a vědět o sobě dali i česko-slovenští hráči v kádru hostů. Minutu a pět vteřin po úvodní trefě Slovanu našel Miklík Zohornu a ten pohotově srovnal skóre.

I v následujících minutách byly k vidění šance na obou stranách, na jedné straně nejprve v přesilovce zahrozil Miklík a na druhé pak ve 13. minutě napálil Skočovský jen tyč! A když pak Ústečané přežili i dvojnásobné oslabení, šlo se do kabin za stavu 1:1.

Ve druhé části ale hosté ukázali svou kvalitu a krátce před polovinou duelu dvěma slepenými brankami odskočili na 3:1. Mohlo být i hůře, hráči Amuru ve druhé části dvakrát orazítkovali tyč…

Domácí se ale nevzdali! Na začátku třetí periody využili zásluhou Tůmy dvojnásobnou početní výhodu a vrátili se na dostřel. Do posledních minut se rvali o senzaci, vítr z plachet jim vzala až trefa Wandella při power play.

Slovan Ústí – Amur Chabarovsk 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Vágner (Rys, Gengel), 41. Tůma (Rys, Hes) – 4. Zohorna (Miklík), 27. Vjač. Ušenin (Vl. Ušenin, Železnov), 29. Kolář (Gračev, Achmetov), 59. Wandell (Achmetov, Terjajev). Rozhodčí: M. Novák, J. Volf – M. Biedermann, Ptáček. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 1663.

Slovan Ústí: Soukup – Hes, Smetana, Vl. Brož, M. Vágner, Skočovský, Pavlíček, Macek – D. Tůma, Roubík, Kuchler – Rys, Melka, Gengel – Baránek, J. Kloz, Křivohlávek – Řídel, Kopta, Navarra. Trenér: Mach.

Chabarovsk: Pečurskij – Zub, Šulakov, Jan Kolář, Terjajev, Verevkin, Atjušov, Kurbatov, Čerepanov, Železnov – Miklík, T. Zohorna, Tarasov – Gračev, Wandell, Achmetov – Litovčenko, Vjač. Ušenin, Vl. Ušenin – Baškirov, Bivalcev, Sokolov. Trenér: Šepelev.