„O zápase rozhodla první třetina. Dali jsme rychlé tři góly a tím byl zápas daný. Škoda zbytečné chyby, kdy jsme si nechali dát gól. Za stavu 4:1 jsme si to už pohlídali a šlo o zasloužené vítězství,“ uvedl chomutovský kouč Petr Martínek.

Hattrickem, na který mu stačilo pouhých 16 minut úvodního dějství, se blýskl domácí Tadeáš Svoboda. Chomutovští dominovali ve všech směrech, o čemž svědčí například poměr střel na branku (48:17).

Pardubičtí basketbalisté po velkolepém obratu srazili Ústí nad Labem.
Rozhodly druhé poločasy. Děčín utáhl šrouby, Sluneta totálně zkolabovala

„Řekl bych pouze jedno. Byl vidět rozdíl mezi mužstvem, které je profesionální a mužstvem spíš poloamatérským. Kluci chodí do práce, bylo to vidět celý zápas – více síly, více bruslení a větší souhra. Můžeme jen gratulovat Chomutovu, kterému jsme nebyli ani důstojným soupeřem. Bohužel,“ opáčil mostecký lodivod Vladimír Kýhos.

Jasnou záležitostí se stal také souboj děčínských Medvědů, kteří si s chutí pochutnali na ústeckém Slovanu.

Táňa Bystroňová v akci
Provokace blondýnou. Kdo je nová hvězda Ústí? Zběhla z reklamy, radí jí sporťák

Hosty popravili mimo jiné i jejich bývalí hráči, Vladimír Brož zaznamenal dvě asistence, David Tůma pak dva góly a nahrávku. O výsledku rozhodla prostřední perioda, kterou Děčín ovládl 4:0. V souboji výsledkově trápících se celků našel na svého rivala recept i počtvrté během aktuálního ročníku.

Dlouhodobá část vrcholí v sobotu, pád do předkola už mají jistý Most a Ústí, kteří ještě čekají, jak si rozdělí dvojici Benátky – Kobra Praha. Jistotu čtvrtfinále už mají Chomutov i Děčín, i zde ale půjde ještě o finální umístění. Piráti potřebují bod k prvenství, Děčín musí aspoň dorovnat dvoubodovou ztrátu na Vrchlabí.