„Věděli jsme, že se Havlíčkův Brod v poslední době zvedl jak výsledkově, tak i herně. I přesto jsme k nim jeli s jasným cílem vyhrát za tři body, protože se chceme dostat do předkola play off. Neodvezli jsme si žádný bod, takže jsme hrozně zklamaní," povídal po utkání asistent kouče Tomáš Mareš pro klubový web.

O tom, že na Severočechy nebude v Kotlině čekat procházka růžovou zahradou, se vědělo už předem. Hráči Slovanu se totiž v letošní sezoně na kluzištích soupeřů nebývale trápí. A ani v Havlíčkově Brodě nepřišla změna…

Na první gól si diváci museli počkat až do 28. minuty, kdy je rozjásal domácí Troliga. Krátce po polovině střetnutí bylo ale srovnáno zásluhou Hanzla. A když pak na začátku třetí části vrátil Rebely do vedení Milfait, vzpomněli si Ústečané na vzájemný zápas z poloviny října. V něm totiž prohráli 1:2 a přestože tentokrát dělali vše, co mohli, s konečným výsledkem už se jim nic udělat nepodařilo.

„Tři body pro nás mají cenu zlata. Každý zápas hrajeme o bytí či nebytí. Dnes štěstí přálo připravenému a to jsme byli my," pochvaloval si po zápase domácí asistent Richard Cachnín, jehož tým se díky výhře odlepil od poslední příčky tabulky.

Slovan zůstává po sedmé venkovní porážce v řadě na 11. místě. Co je ale horší, na desátý Šumperk už ztrácí čtyři body. Draci mají navíc jedno utkání k dobru. Sen o účasti v předkole play off se tak Ústečanům začíná vzdalovat. Ve středu se ale právě se Šumperkem utkají doma a v případě výhry mohou ztrátu zmenšit.

Havlíčkův Brod – Slovan Ústí 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 28. Troliga (Seman, Pavlíček), 42. Milfait (Minárik, Troliga) – 31. Hanzl (Pohl). Rozhodčí: P. Würtherle – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 2:5, navíc Vágner 10 minut os. trest. Využití: 1:0. Diváci: 509.

H. Brod: Č. Novák – J. Sedlák, Parýzek, Pavlíček, D. Sklenička, Janáček, Semrád, J. Jelínek, Zítka – Tomek, Melka, Rousek – P. Sedláček, F. Seman, Babka – Milfait, Troliga, Minárik – Chlubna, Boček, Kozlík. Trenér: Jeřábek.

Ústí: Petrásek – Kolafa, Holomek, Vl. Brož, M. Vágner, K. Černý, Pohl, Smetana – D. Tůma, Roubík, Rod – Budínský, J. Kloz, D. Merta – Baránek, T. Vávra, Gengel – Pořický, M. Hanzl, Kuchynka. Trenér: Mach.