Ponechme teď stranou, že čítala „pouhých“ 1 223 diváků, ačkoliv ústecký stánek pamatuje pětinásobně větší návštěvy. Přimhuřme oči nad tím, že marodkou okleštěný Slovan ztratil vedení 2:0 a proti poslednímu celku tabulky získal dva body až za výhru v nájezdech. Jedna z prvních pilulek podaná proti dlouhodobé nemoci, jež sužuje žlutomodrý klub, měla pozitivní účinek. Další, i včetně nových posil z Finska či Kanady, by měly následovat co nevidět.

Slovan Ústí - Řisuty, 2. liga 2023/2024
FOTO, VIDEO: Slovan bere jen dva body. Chomutov dal jedenáct gólů za třetinu!

„Hráčský trh není žádný supermarket, kde si můžeme jednoduše vybrat nové hráče během několika dní. Změny vyžadují čas a rozvážnost,“ napsal v projevu k fanouškům po utkání Agateljan, který divákům poděkoval za podporu. „Sezóna se hodnotí na konci, ne teď. Děkuji vám všem, kdo jste s námi v dobrých i zlých chvílích,“ vzkázal ještě.

A dle reakcí by fanoušci mohli mít trpělivost. „Ne že bych si včera nezaremcal, ale chápu, že věci se teprve dávají do pohybu,“ reagoval například Martin Nedvěd, který chodí na hokej i se synem. „Jsem rád, že se aspoň něco děje, a hlavně je to směrem dopředu. Čeká nás ještě dlouhá cesta, ale věřím, že se vše v dobrém vyplatí,“ přidal Fífa Růžek.

Slovan Ústí - Řisuty, 2. liga 2023/2024
Glosa: První krok ušel. Začne Slovan vstoupat vzhůru?

„Chtěli bychom poděkovat všem fanouškům, kteří přispěli dobrovolným vstupným,“ vyjádřil se také šéf fanclubu Roman Daniš, na jehož chod Slovan výtěžek z dobrovolného vstupného věnoval. Celkem se jednalo o osm a půl tisíce korun.

Další změny ve Slovanu
Ústečtí hokejisté vítají dalšího cizince, tentokrát lotyšské národnosti, naopak u A týmu končí asistent trenéra Jiří Merta a kouč brankář Martin Volke.
"Končí na vlastní žádost. Oběma zmíněným moc děkujeme za dlouholeté služby, které odvedli pro Ústecký Slovan a přejeme hodně úspěchů do další kariéry," uvedl k jejich rezignacím klub na svých webových stránkách. 
Lotyšskou akvizicí je Artyom Anosov, který má za sebou například několik utkání v dresu Dinama Minsk v KHL. Čtyřiadvacetiletý útočník se může pochlubit mimo jiné dvěma běloruskými tituly.