Na první branku čekalo více než 800 diváků až do 48. minuty, kdy otevřel skóre Martin Berčík. Takřka vzápětí však srovnal krok hostující Šulek, rozuzlení tak přineslo až prodloužení, ve kterém vystřelil bonusový bod Severočechům Martin Dubský.

"Utkání se mi tentokrát hodnotí velice dobře, i když jsme měli problém dát sestavu dohromady. Máme čtyři kluky co marodí, z toho dva dlouhodobě, ke všemu to jsou útočníci a mužstvo jsme lepili před zápasem," cenil si dvoubodového zisku po utkání Merta.

FC NY Tiradores Ústí nad Labem vs Absolut Černý Dub, 2. Futsal liga západ 2023/2024
OBRAZEM: Druholigový nováček má první body. Pomohla mu kulisa od konkurence

"Tým neskutečně bojoval a šel si pro výhru. Viděli jsme parádní hokej nahoru dolu, kluci se vydali a nechali na ledě úplně všechno. Utkání se muselo líbit i divákům, ten bonusový bod jsme si zasloužili," dodal.

Slovan se 12 body a jedním zápasem k dobru poskočil na osmou příčku, ve středu vyzve opět na svém ledě od 18 hodin Kralupy nad Vltavou.

Hokej, 2. liga, 9. kolo:
Ústecký Slovan - HC Tábor 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, - 1:0p)
Branky a nahrávky: 48. Berčík (Kuchynka, Petráš), 61. M. Dubský (Berčík) – 49. Šulek (Plášil, Hajič). 
Rozhodčí: Hlinka – Tichý, Baxa. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 832.
Ústí: Stahl (Vlach) – Kubát (A), L. Sýkora, Trefný (C), Gottfried, Popela, Funk, Polata – Kloz, Roubík (A), M. Dubský – Berčík, Petráš, Kuchynka – Krédl, Špaček, J. Tůma.