Kadani úvodní třetina vyšla lépe, dokázala ji díky přestřelce v první její polovině vyhrát 3:2. Z kraje druhé třetiny se prosadil Poizl, a tak vedli domácí Trhači o dvě branky. Ve 23. minutě začala stíhací jízda Slovanu. Jiří Severa snížil, o 45 vteřin později Jaroslav Roubík vyrovnal.

Ještě před polovinou zápasu se Ústí dostalo poprvé do vedení, prosadil se Martin Tůma po Maršounově pasu. V čase 34:49 Jiří Severa vstřelil svoji druhou branku v zápase, Slovan tak vedl 6:4.

Ve třetí části zápasu hrálo aktivněji Ústí, které ještě přidalo dvě branky. Hned z kraje třetí třetiny pálil přesně Vildumetz, a pak v 51. minutě skóroval Martin Tůma.

Ústečtí hokejisté tak dokázali vyhrát první přípravný zápas 8:4 a podíleli se na tom čtyři hráči dvěma góly - Jaroslav Roubík, Jiří Severa, Martin Tůma a Tomáš Vildumetz.

Kadaň – Ústí 4:8 (3:2, 1:4, 0:2). Branky a nahrávky: 3. Kuba (Klodner), 6. Müller (Chalupa, Trefný), 11. Bárta (Kůs, Poizl), 21. Poizl – 5. Roubík (Málek, Severa), 19. Vildumetz (Brož), 23. Severa (Roubík, Brož), 23. Roubík (Vildumetz), 27. Tůma (Zukal), 35. Severa (Vildumetz, Roubík), 41. Vildumetz, 51. Tůma (Zukal).

SK Trhači Kadaň: Wolf (31. Štěpánek) – Trefný (C), Poizl, Chalupa, Gajdoš, Spálovský, Foltýn, Sysel, Klodner – Řepík, Kůs (A), Bárta – Šulek, Planý, Müller (A), Dubský, Prymula, Zabloudil, Homer, Kuba, Seniov.

HC Slovan Ústí nad Labem: Stahl (Svoboda) – Málek, Brož, Stuchlý, Zukal (A), Hes, Mareš – Severa, Roubík, Vildumetz – Maršoun (C), Čermák, Tůma – Krliš, Dörner, Harkabus.

Rozhodčí: Hlinka, Luczków – Tichý, Bláha

David Šteffel už za ústecký tým hrát nebude. .