Začátek klání patřil Slovanu, Brož s Klozem ale na brankáře Kopřivu nevyzráli a na druhé straně minul bránu v přesilové hře Květoň. První branky se tak diváci dočkali až v 17. minutě a radovali se z ní domácí. Po chybě ústecké obrany se prosadil Gajovský a poslal Piráty do vedení.

Vyrovnat mohl na začátku druhé třetiny Rod, jeho střela však trefila jen tyčku chomutovské svatyně a o chvíli později si ústecký gólman Petrásek vychutnal Bartejse. V polovině utkání pak musel čelit samostatnému úniku Gajovského, druhou trefu mu ale nepovolil. Hostující mág v masce se poté vytáhl i proti ráně Duška a krátce před druhou sirénou zlikvidoval i pokus Růžičky a držel tak akcie Slovanu při životě.

Ty výrazně stouply na ceně ve 44. minutě. Vyloučení Hovorky potrestal obránce Kolafa parádní ranou od modré, která se ještě otřela o tyč. Nerozhodný stav ale nesvítil na světelné tabuli dlouho. Už ve 49. minutě se totiž Piráti vrátili zpátky do vedení zásluhou trefy Květoně. Ústečané se poté ze všech sil snažili o vyrovnání, toho už se ale nedočkali ani v závěrečné power play.

Piráti Chomutov – Slovan Ústí 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 17. Gajovský (Hřebejk), 49. Květoň – 44. Kolafa (Roubík, Holomek). Rozhodčí: Bejček – Kreuzer, Šmika. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 2757.

Chomutov: Kopřiva – Skinner, Rutta, Toman, Koma, Scalzo, Titov, Bartejs, Šulák – Hovorka, Růžička, D. Květoň – Hřebejk, Gajovský, D. Kaše – Chlouba, Dušek, Sinisalo – McGregor, Kämpf, Veselý. Trenér: Kopřiva.

Ústí nad Labem: Petrásek – Kolafa, Holomek, Vl. Brož, M. Vágner, Grin, Smetana, Zdvořáček – Rod, Roubík, D. Tůma – Merta, J. Kloz, Baránek – T. Vávra, Gengel, Pořický – M. Hanzl, Suchan. Trenér: Mach.