Na první branku se na jihu Čech čekalo hodně dlouho. K radosti fanoušků se jí krátce před polovinou zápasu dočkali domácí hráči. Ústecký Budínský vyfasoval za faul vysokou holí 2+2 minuty a Jihočeši se prosadili zásluhou přesilovkové trefy Růžičky.

Do té doby byl k vidění spíše bojovný hokej, šance ale nechyběly. Jako první mohli ve 21. minutě udeřit domácí, ostrostřelec Nouza ale z mezikruží na Volkeho nevyzrál. O chvíli později už hráči Motoru ústeckého gólmana překonali, puk jedoucí do branky ale na poslední chvíli zavalila hostující obranná lavina.

Ve 26. minutě mohli slavit Severočeši, Rod dostal zpoza brány nádhernou přihrávku, ve slibné pozici ale minul klec. O chvíli později už se diváci branky dočkali, když se trefil již zmíněný Růžička.

Na začátku třetí třetiny to mohlo s akciemi Slovanu vypadat ještě hůře, branku Kuchejdy však sudí pro hru vysokou holí neuznali a tak zůstal stav 1:0 pro domácí. Když si pak ve 49. minutě Nouza opět vylámal zuby na ústeckém fantomovi v masce, sliboval závěr pořádné drama. Necelé tři minuty před koncem ale fauloval Rod a zkrátil tak Severočechům šanci na závěrečný tlak.

Ten sice přišel, naděje Slovanu ale definitivně vyhasly po střele Kuchejdy při power play půl minuty před koncem.

Č. Budějovice – Slovan Ústí 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 30. Růžička (Straka), 60. Kuchejda (Punčochář). Rozhodčí: Sýkora – Jílek, Šperl. Vyloučení: 3:7, navíc Kloz (ÚL) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 3818.

Č. Budějovice: Bláha – Punčochář, Mucha, Suchánek, Vráblík, Růžička, Chmelíř, Semrád, Parýzek – Kuchejda, Pajič, Boháč – Nouza, Straka, Švihálek – Heřman, Rob, Prokeš – Marek, Švec, Trummer. Trenér: Rosol.

Ústí nad Labem: Volke – Černý, Vágner, Kolafa, Smetana, Brož, Holomek, Zdvořáček – Budínský, Roubík, Rod – Tůma, Kloz, Pořický – Gengel, Vávra, Přeučil – Markulinec, Suchan, Kuchynka. Trenér: Skrbek.