Vyrovnanou partii sehráli hokejisté HC Slovan Ústí nad Labem s Rytíři z Kladna. Středočeský tým byl vždy o krok napřed, ale ústečtí se dvakrát vytasili s rychlou reakcí na obdržený gól. Rozhodující okamžik přišel v 54. minutě, kdy vstřelil vítěznou trefu Posmyk.

„Bylo to faulu na Baránka, mohli jsme klidně vyhrát my," pronesl trenér Miroslav Mach.

I přes přátelské utkání se hodně bruslilo a tempo bylo vysoké. „To mě překvapilo, na to, že to byl pro nás i pro Kladno teprve druhý přátelský zápas," prohlásil trenér Mach. A na konci i jiskřilo, když nebyl odpískán faul na ústeckého Baránka a Kladno zlomilo utkání na svou stranu.

Slovan podržel Soukup

„Chtěli jsme na Kladně vyhrát, hrál se vyrovnaný zápas. V první třetině bylo lepší Kladno, několikrát nás podržel brankář Soukup, který zachytal dobře," chválil gólmana trenér Slovanu Miroslav Mach.

Stav po první části 1:1 dával stejné šance oběma celkům na ledě, ve druhém dějství se karta otočila a hosté měli několik velmi slibných šancí. „Měli jsme čtyři loženky, byl to pro nás dobrý test, Až na jeden zákrok to bylo férové utkání. S něčím z naší strany panuje spokojenost, ale negativa stále převažují," řekl kouč.

Ve čtvrtek 6. srpna od 18.00 hodin se utkají ústečtí hokejisté na domácím ledě s Chomutovem, v sestavě už se objeví i Jan Kloz. „Upeklo se to včera, odpočívat bude Melka a Roubík. Soupeř je velmi kvalitní, tipoval bych ho do šestého místa v extralize," upozornil na sílu soupeře Mach.

Rytíři Kladno – HC Slovan Ústí 3:2 (1:1, 0:0, 2:1) Branky a nahrávky: 3. Bílek (Stach), 46. Posmyk, 54. Posmyk (Stach, Bílek) – 4. Gengel (Baránek), 48. Brož (Baránek). Rozhodčí: Ondráček – Kozelský, Řešátko. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 553.
HC Ústí: Soukup – Pohl, Holomek, Vl. Brož, M. Vágner, Kůrka, Smetana, Macek, Skočovský – Křivohlávek, Roubík, D. Merta – Baránek, Gengel, Rys – Kuchynka, Kopta, D. Novák – Podsedníček, Řídel, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.