Lukáš Dodok, předseda Lion Patriots, sdružení fandů Ústeckých Lvů doufá, že liga nepadne. „Nedovedu si to představit. Ale mám neoficiální informaci, že sponzoři by do ústeckého hokeje peníze dali, jen nemají důvěru v akciovku, která ztratila kredit a je v dluzích. Také by mne zajímalo, jestli město hokeji pomůže," ptal se.

Prozatím hráči Ústeckých Lvů trénují pod občanským sdružením HC Slovan Ústí nad Labem, které vlastní prvoligovou licenci. Akciovka HC Slovan Ústečtí Lvi, která je doposud zaměstnávala, jim dala volno. Potácí se ve třicetimilionových dluzích, nemá na výplaty a už je i v insolvenci.

Milan Skrbek, trenér hokejistů, potvrdil, že trénuje osmnáct hráčů a dva trenéři. „Fanouškům moc děkujeme za podporu. Pomalu dáváme věci do pořádku. Není to jednoduché. Začínáme od nuly, jako bychom zakládali nový klub. Štěstí že jsou tu lidi, kteří za ústecký hokej bojují. Sehnali i nějaké peníze a hráči dostanou za květen zaplaceno," řekl trenér Skrbek.

Ústecký radní Pavel Dlouhý vysvětlil, že město má pro ústecký hokej stále vyčleněno 2,5 milionu korun. „Nemůžeme je ale dát předlužené společnosti. Pokud nám držitel licence na 1. ligu předloží smysluplný projekt a záruky, že udrží ligový hokej v Ústí, v září bychom mu mohli tyto peníze poskytnout."

Co s akciovkou rozhodne 5. června valná hromada akcionářů. Musí, jelikož jí to přikazuje zákon. Předseda představenstva Jiří Zdvořáček do valné hromady nechtěl aktuální stav komentovat.