Valentýnský duel, který Ústečtí doma prohráli 0:3, byl podle nich plný minimálně sporných rozhodnutí sudího Němce. Klub sice po utkání podal na jeho vedení zápasu stížnost, sám ale doplatil na momenty, které se během utkání a po jeho skončení děly ze strany přihlížejících.

Slovan Ústí - Letci Letňany, nadstavba 2. liga hokej 2023/2024
Hovado!, znělo ústeckým zimákem. Slovan dostal dva tresty za napadení sudího

Slovanu byla za nezajištění pořadatelské služby udělená pořádková pokuta 10 000 Kč. Dále mu hrozí, že bude muset odehrát dva zápasy mimo svůj stadion, a to navíc více než 30 kilometrů od Zimního stadionu, což nesplňují ani stánky v Děčíně (cca 28 km), Lovosicích (cca 29 km) či Teplicích (cca 20 km). Tento bod je naštěstí pro žlutomodré podmíněně odložen do 30. dubna, tedy do konce letošního ročníku 2. ligy.

Výpis z rozhodnutí DK ČSLH naleznete zde

Ústí nad Labem od té doby odehrálo doma bezproblémový duel s Táborem, proti Benátkám se ovšem znovu objevily prohřešky některých fanoušků. Severočeši si tak výrazně zahrávají s dohráním sezóny na svém ledě, pokud se jim povede dnes večer prodloužit sérii předkola play-off na ledě Benátek nad Jizerou (start už v 16.30 kvůli následnému duelu fotbalové Sparty s Liverpoolem).

Stejná hrozba by nad nimi pak visela i během případného rozhodujícího třetího duelu, kdy by je v případě postupu nepřístojnosti z řad diváků mohly na čtvrtfinále vyhnat do azylu.

Napoprvé to nevyšlo
Mizerný vstup do předkola play-off 2. hokejové ligy za sebou mají jak hokejisté Mostu, tak hráči Ústí nad Labem. Oba celky z nadstavbové skupiny vítězů totiž prohrály úvodní duely na svém ledě a ve čtvrtek budou u protivníků ze skupiny poražených odvracet konec sezóny.
Trenér Slovanu Miroslav Kanis viděl příčinu porážky 3:4 hlavně ve špatných vstupech do jednotlivých třetin. „Z naší strany se jednalo o velmi nepovedený začátek, když jsme brzy prohrávali 0:2. Dokázali jsme se do třetiny vrátit a vyrovnat. Vytvořili jsme si šance a od 11. do 20. minuty byli po vyrovnávacím gólu lepším týmem. Do druhé třetiny jsme zaznamenali opět špatný vstup jako do prvního dějství, inkasovali jsme rychlý gól. Od té doby naše hra nebyla dobrá, byli jsme hodně nervózní a neměli jsme energii, kterou je potřeba do takového zápasu dát,“ litoval s tím, že od některých hráčů šlo o ustrašený výkon.
„Utkání se nám nevydařilo, ale to neznamená, že pojedeme do Benátek jen tak. Musíme se daleko více zklidnit a přidat jak v osobních soubojích, tak celkově v nasazení,“ doplnil recept na srovnání série.