„Vaše přítomnost má klíčový význam pro náš tým. Věřím, že společně můžeme vytvořit nezapomenutelnou atmosféru plnou podpory a vášně pro naše hokejisty. Každý jednotlivý člověk v hledišti představuje velkou podporu a oporu pro zachránění Ústeckého Slovanu," obrací se Agateljan k ústeckým příznivcům.

Střetnutí proti Řisutům prý bude speciální. „Tento zápas není pouze o hokeji. Je to příležitost ukázat svůj patriotismus a hrdost na náš úžasný klub a město. Vaše energie a vášeň budou motivačním hnacím motorem pro naše hokejisty, kteří tvrdě pracují na zachránění Ústeckého Slovanu."

Hokejisté Slovan Ústí nad Labem ilustrační
Slovan pod novým trenérem ukončil na jihu černou sérii

Slovan je nyní v tabulce třetí nejvyšší soutěže dvanáctý. Mikael Agateljan, starší bratr ústeckých boxerů Erika a Viktora, je novým majitelem ústeckého hokejového klubu. V nejbližší době by rád vybojoval se Slovanem zpět účast v Chance lize. Pokud by se Severočechům nepovedlo postoupit sportovní cestou, přicházel by prý v úvahu odkup licence, pokud by se tato možnost nabízela.

Pro vyšší soutěž ale bude potřeba vyššího rozpočtu. Agateljan prý finanční situaci Ústí řeší. „Jednám s mými obchodními partnery, kteří nám s tím pomohou. Jdou za mým jménem, jsou to subjekty ze Švýcarska či Německa. Nechci se teď ale pouštět do žádných spekulací nebo slibů, zda dokážeme naplnit dvakrát nebo třeba i třikrát letošní rozpočet. Detailní částky ještě ani nemáme, stále probíhají jednání."