„Myslím si, že za práci, kterou jsme zde odvedli jsme si zasloužili minimálně bod. Musím kluky pochválit za to, že zvládli třikrát oslabení tři na pět. Je škoda, že jsme nedali v prodloužení gól, ale jsme rádi, že máme alespoň jeden bod," povídal po severočeském derby trenér Slovanu Miroslav Mach pro klubový web.

Jeho hráči vedli zásluhou Doležala už od 2. minuty, domácí ale brzy srovnali a krátce před polovinou klání šli trefou Kally dokonce do vedení. Ve 33. minutě ale bylo zásluhou kanonýra Roubíka srovnáno na 2:2.

„Myslím, že zlomový okamžik zápasu byl ve chvíli, kdy jsme se dostali do vedení 2:1 a měli jsme několik přesilovek, včetně pět na tři ve druhé třetině, které jsme nesehráli úplně nejlépe, nevyužili jsme je a inkasovali na 2:2. Kdybychom využili přesilovky a odskočili soupeři o dva nebo tři góly, tak by zápas vypadal úplně jinak," říkal po bitvě trenér domácích Daniel Tvrzník.

Ústečané našli odpověď i na třetí trefu domácích, konkrétně v 54. minutě srovnal na 3:3 Poulíček a poslal duel do prodloužení. V něm pak zařídil Litoměřicím druhý bod Barák.

„Z utkání jsem zklamaný, protože jsme zbytečně ztratili jeden bod. Věřil jsem, že mužstvo po utkání na Kladně získalo sebevědomí, které předtím ztratilo," mrzelo Daniela Tvrzníka.

To kormidelník Slovanu Miroslav Mach byl tentokrát s jedním bodem spokojený. Ústečané se díky němu udrželi na osmé příčce tabulky a už v pondělí od 18 hodin si mohou polepšit, doma totiž změří síly s Přerovem. Právě doma se jim daří zcela rozdílně, jsou totiž druhým nejlepším týmem v celé WSM Lize!

Litoměřice – Ústí 4:3 pp (1:1, 1:1, 1:1 – 1:0)Branky a nahrávky: 6. Švagrovský (J. Dvořák, Smetana), 28. Jaroslav Kalla (Hanták), 42. Nedvídek (Jaroslav Kalla, Barák), 62. Barák (R. Pilař, Pavlas) – 2. Z. Doležal (D. Merta, Vrdlovec), 33. Roubík (Melka,Vágner), 54. Poulíček (Roubík, Melka). Rozhodčí: Wagner – Kajínek, Bosák. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1420.

Litoměřice: J. Pavelka – Jebavý, J. Šulc, Smetana, Pavlas, Piegl, Barák, Bažant – Pletka, Rubeš, Kopta – Jaroslav Kalla, Nedvídek, Valášek – M. Ondráček, Hanták, Švagrovský – J. Dvořák, Miškář, R. Pilař. Trenér: Tvrzník.

Ústí nad Labem: Volke – M. Vágner, Bernad, Vl. Brož, Kasík, Přindiš, Husák, Zajíc – Poulíček, Roubík, Melka – D. Merta, Vrdlovec, Z. Doležal – Gengel, Loskot, Dalecký – Navarra, Macek, Markulinec. Trenér: Mach.