Hokejisté ústeckého Slovanu přivítají v 15. kole WSM Ligy Třebíč. Oba týmy dělí v tabulce jediný bod, ovšem Ústí je osmé, Třebíč až dvanáctá!

Domácí hráči budou chtít napravit nepovedený víkendový výlet, během nějž minutu před koncem ztratili výhru ve Frýdku-Místku, kde nakonec prohráli na nájezdy, o den později si odvezli debakl ze Vsetína.

„Pro nás je pochopitelně bod zklamáním. Minimálně tři body ze zápasu ve Frýdku jsme měli mít. Pak jsme neproměnili ani trestné střílení v prodloužení, takže nakonec máme jen bod,“ mrzí trenéra Ústí Miroslava Macha.

Ač jde o 15. kolo, Ústečtí hrají doma teprve pošesté! A to není vše, po Třebíči je čekají dva zápasy venku, doma Kladno a poté opět třízápasový trip. „O to víc musíme doma bodovat. Je jedno, jestli přijedou Budějovice, Třebíč nebo Kadaň, musíme využít to minimum domácích zápasů,“ soudí Mach. „Tabulka je hodně vyrovnaná, dvě kola zpátky jsme ztráceli čtyři body na třetí tým, teď jsme bod od dvanáctého.“

Ústí na Třebíč vcelku umí, i letos ji už dokázalo v úvodním vzájemném měření sil porazit, na jejím ledě zvítězilo 6:3. „Já myslím, že je to soupeř jako každý jiný. Sice se nám na ně daří, ale mají kádr, který je spolu opravdu dlouho, mají dobrou obranu a spolupracují s Brnem. Pokud je v bráně gólman Vejmelka, jsou opravdovým oříškem,“ nevybírá si Mach.

Ten dal svým svěřencům v pondělí volno, včera už ale tým opět trénoval. „Cestování je náročné, hráči jsou ale profesionálové a jsou na to připravení. Co se dvou utkání ve dvou dnech týče, měli jsme zase volno v pondělí, kdy jsme hráčům nechali odpočinek po celý den,“ řekl trenér Slovanu.

Ústí zatím doma nestačilo pouze na pražskou Slavii, bod za porážku v prodloužení bralo s Karlovými Vary. Kromě vítězství s Benátkami, rovněž v nastavení, ale Slovan doma udolal silné Budějovice, naposledy zničil 9:2 Kadaň! Uhájí žlutomodří domácí tvrz i tentokrát? Úvodní buly bude vhozeno na Zimním stadionu v Ústí nad Labem dnes tradičně v 18 hodin.