První novinka pro sezónu 2022/2023 je odtajněna. HC Slovan Ústí nad Labem představil v úterý odpoledne novou trenérskou dvojici. Krom Jana Čalouna a Martina Štěpánka, kteří stanou na ústecké lavičce, ale klub dolaďuje ještě jednu senzaci.

Se snahou navrátit Slovan do profesionálního hokeje by totiž měl na ledě pomoct také veterán Jaroslav Roubík, jenž by mohl obout brusle poprvé od října 2019, mimo rozlučkový exhibiční zápas v únoru 2020, kdy ukončil svou profesionální kariéru.

"Jsme v jednání a vypadá to, že to dopadne, a ještě Slovanu pomůžu," řekl exkluzivně Deníku 44 letý útočník. Ten se z ledu přesunul na střídačku, kde působil jako asistent trenéra, a byť se během téměř tříleté pauzy udržoval, úplně jednoduchý návrat nečeká. "Bude hodně záležet na tom, jak moc si budu na trénincích nakládat. Musím začít postupně," zůstal opatrný rekordman, který v I. hokejové lize překonal metu 1 000 odehraných zápasů i 1 000 kanadských bodů.

Zlatí trenéři

Z lavičky budou na tým dohlížet trenéři, kteří už si v minulosti tuto pozici v ústeckém Slovanu vyzkoušeli, jako hráči navíc zaznamenali zlaté úspěchy. Jsou jimi olympijský vítěz z Nagana (1998) Jan Čaloun a mistr světa z Petrohradu (2000) Martin Štěpánek.

"Oba trenéři jsou dlouhodobě spjati s ústeckým Slovanem. Znají dobře místní prostředí a jsou ústeckými patrioty. Klub věří, že sestaví silný a kvalitní kádr, který bude favoritem 2. ligy, i přesto, že v letošní sezóně 2. ligy bude určitě hodně ambiciózních celků," stojí v oficiálním prohlášení ústeckého klubu.

Čaloun vedl Slovan jako trenér v sezóně 2018/2019 spolu s Vladimírem Machuldou, na lavičce ovšem vydržel pouze 12 zápasů. Nahradil ho Tomáš Mareš, jemuž dělal asistenta právě Martin Štěpánek. Po svém konci na střídačce působil olympijský vítěz mimo jiné i jako sportovní jednatel ústeckého klubu, Štěpánek se v Ústí věnoval především mládeži.

Připravujeme další podrobnosti.