Doma si Ústečtí se svým severočeským rivalem poradili 6:1, na severu ho počastovali ještě třemi brankami navrch. I díky tomu natáhli skvělou vítěznou sérii, která nejen že čítá pět zápasů, ale především famózní skóre 25:8!

Dvakrát se prosadili Lukáš Kučera, Pavel Kordule a také nejlepší střelec žlutomodrých Jan Rudovský. Hned čtyři kanadské body (1+3) si připsal Martin Tůma.

"Povedl se nám vstup do zápasu, relativně brzy jsme dali tři branky. Celé utkání jsme měli pod kontrolou, navíc jsme se dokázali prosadit i střelecky. Podle mého zasloužené vítězství," řekl asistent ústeckého kouče Martin Štěpánek.

Slovan se tak drží na čtvrté příčce, v sobotu zamíří na led Písku. Doma se představí ve středu, kdy vyzve v 18 hodin Vrchlabí. Domácímu duelu bude od 16 hodin předcházet beseda s fanoušky, klub apeluje na své příznivce, aby se na zápasech chovali slušně.

Futsal ilustrační
Oslabený Rapid schytal od favorita debakl. Tiradores mile překvapují

"Klub HC Slovan Ústí nad Labem si velice váží podpory svých fanoušků, ať už na domácích či venkovních utkáních. V posledních zápasech ovšem došlo k situacím, se kterými se klub neztotožňuje a byl bohužel i finančně potrestán ČSLH. Prosíme fanoušky, aby na zimních stadionech nepoužívali jakoukoliv pyrotechniku a nevhazovali předměty na ledovou plochu. Může dojít ke zranění hráčů, realizačního týmu a rozhodčích. Před domácím utkáním s Vrchlabím proběhne s fanoušky beseda od 16.hod v bufetu U Mikyho jejichž účastníky budou na toto téma za klub HC Slovan Ústí nad Labem Ing. Jiří Pelc a Miroslav Štětka za security službu," vyslal Slovan výzvu ke svým divákům.

Hokej, 2. liga:
Vlci Jablonec nad Nisou - Slovan Ústí nad Labem 2:9 (1:3, 0:2, 1:4)
Branky a nahrávky: 19. Špaček (Pavlů), 57. Pavlů (Dušek, Jursa) – 3. Rudovský (Roubík), 7. Kučera (Daniel, Smola), 12. Kordule (Záruba, Tůma), 24. Rudovský (Záruba, Tůma), 31. Kordule (Prošek), 43. Kučera (Tůma, Roubík), 47. Daniel (Bartoň, Šefl), 50. Tůma, 59. Damašek (Daniel, Smola).
Rozhodčí: Hacaperka – Horažďovský, Motl. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 156.
HC Slovan Ústí nad Labem: Cikánek – Vacík, Drtina, Záruba, Trefný, Funk, Šefl, Bartoň – Rudovský, Roubík, Tůma, Prošek, Costa, Kordule, Damašek, Kučera, Smola, Daniel