„Myslím si, že zápas byl hodně bruslivý, protože jak na straně Litoměřic, tak na naší straně hrálo hodně juniorů a mladých hráčů. Hrálo se do těla a byl to docela pěkný hokej," pochvaloval si po utkání na klubovém webu trenér Ústečanů Miroslav Mach.

Po předchozím duelu s Benátkami přitom své svěřence kritizoval. „Ukázalo se, že někteří hráči na to nemají. Dáme jim ale ještě šanci se ukázat," povídal.

Vstup do utkání v Litoměřicích jeho týmu nevyšel, ve 4. minutě se totiž trefil domácí Zajan, brzy ale srovnal Furch a ve 24. minutě překlopil misky vah na stranu Slovanu Merta. Náskok už Ústečané udrželi.

„Myslím si, že to byl vyrovnaný zápas, Ústí využilo dvě přesilovky a my žádnou. Nějaké střelecké pozice jsme si sice vypracovali, ale góly jsme z nich nedali," litoval po zápase kouč Litoměřic Daniel Tvrzník.

Další přípravný zápas čeká na Slovan v úterý, kdy zajíždí do Benátek nad Jizerou. Tam už by se měly představit i opory týmu, včetně Jaroslava Roubíka.

Litoměřice – Slovan Ústí 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)Branky a nahrávky: 4. Zajan (Hanták) – 6. Furch (Dalecký), 24. Merta (Dalecký, Bernad). Rozhodčí: Krob, Folk – Ševic, Votrubec. Vyloučení: 6:6.
Litoměřice: Michajlov – Smetana, Šťáva, Chmel, J. Šulc, Matějček, Málek, Jebavý, D. Müller – Pilař, J. Veselý, Paločko – Krátoška, Šťastný, Jakúbek – Sýkora, Racek, Uhlík – Zajan, Kovářů, Hanták – Miškář. Trenér: Tvrzník.
Ústí nad Labem: Volke – Kosina, Bernad, R. Vaněk, M. Zdvořáček, Skočovský, Macek, Hucek – Dalecký, A. Furch, D. Merta – Sladkovský, Komárek, Navarra – O. Kopta II, Josefus, Jiří Kalla. Trenér: Mach.