Domácí hokejisté Slovanu Ústí očekávali těžký boj, což se v utkání se Šumperkem beze zbytku naplnilo. Ač se Slovan dostal do jednobrankového vedení, tak především díky zpackané druhé třetině prohrál s Draky 3:4.

Nic nebyla platná ani hra bez brankáře, na vyrovnání už hráči ve žlutých dresech nedosáhli. Vedení ztratili domácí už deset vteřin po startu druhé části, rychlou odpověď zařídil Brož, ale od té doby to šlo s Ústím z kopce.

Tři inkasované branky v řadě vyhnaly Soukupa z klece a šanci dostal Volke. Ač se Slovan přiblížil, navíc už se nezmohl a padl.

Slovan Ústí - Salith Šumperk 3:4 (1:0, 2:4, 0:0) Rozhodčí: Würtherle Jílek, Šperl. Diváci: 583. Branky a nahrávky: 19. Roubík (Brož, Holomek), 21. Brož (Melka, Rys), 40. Roubík (Kloz, Holomek) - 21. Plášek (Havlík), 28. Drtil (Fořt), 38. Půhoný (Kaut), 39. Vrdlovec (Havlík, Milfait)
HC Slovan Ústí: Soukup (39. Volke) - Holomek, Pohl, Sobotka, Brož, Smetana, Hes, Bernad, Látal - Kloz, Roubík, Tenkrát Kuchler, Melka, Rys - Merta, Andres, Dalecký Gengel, Kopta, Křivohlávek. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.