Slovanu utekl už úvod střetnutí, po čtvrt hodině hry prohrával o dvě branky. Do zápasu ho ale vrátil stylově kapitán Vágner, jenž v poslední minutě úvodního dějství snížil na 1:2. „Nemůžeme vstoupit do utkání a mít během prvních pěti minut dvě vyloučení,“ láteřil po utkání trenér domácích Jan Čaloun. „Potom se čtyři minuty jen bráníme, to je hrozně těžké. Navíc jsme samozřejmě hned dostali gól. Takhle se nedá začínat zápas.“

Místo srovnání přišly ve druhé části další dvě branky hostů, i na ty ale dokázali Ústečtí reagovat. Bohužel Slovan celé utkání jen dotahoval, a ačkoliv si v závěru vytvořil tlak, srovnat skóre nedokázal.

Domácí hráči posbírali hned sedm dvouminutových trestů, což bylo podle Čalouna dalším kamenem úrazu. „Musíme hrát disciplinovaně. Hráče na to upozorňujeme a není to poprvé, pořád jim opakujeme, že vše se musí dobruslit nohama, že nemůžeme používat jen hokejku,“ zdůraznil. „Pokud budeme mít tolik vyloučení za zákroky hokejkou, ať už je to sekání nebo podrážení, tak nebudeme moct vyhrát zápas.“

Ústí nad Labem je momentálně až třinácté, chytit by se žlutomodří mohli ve středu, kdy jedou na led poslední Kadaně. Duel u regionálního rivala začíná v 18 hodin, v sobotu přivítá Slovan doma Kladno.

Hokej, Chance liga, 11. kolo:
Slovan Ústí - Prostějov 4:5 (1:2, 2:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 20. M. Vágner (Vrdlovec, Melka), 28. Melka (Vrdlovec), 36. Vrdlovec (Chrpa), 51. T. Jandus (Pšenička, Jícha) – 7. Foltýn (Račuk), 16. Karpov (L. Luňák, Bažant), 21. Nouza (Mikliš, Karpov), 23. Venkrbec (Prokeš), 50. Nouza (Žálčík, Divíšek). Rozhodčí: Micka, Doležal – Maštalíř, Doležal. Vyloučení: 7:6. Využití: 3:2.Diváci: 902.
Ústí: Groh – M. Vágner (C), Zukal, Březák, M. Jandus, Hes, M. Zdvořáček, Mert – Melka (A), Vrdlovec (A), Chrpa – T. Jandus, Pšenička, Jícha – Severa, L. Volf, P. Kousal – Krliš, Planý.