V devadesátých letech a na začátku milénia přitom byly oba kluby velkými rivaly a sváděly spolu památné bitvy v 1. lize a v baráži o extraligu! „Je to tak, navázali jsme s Mladou Boleslaví spolupráci," prozradil sportovní ředitel Slovanu Jan Čaloun.

V čem bude spolupráce s Mladou Boleslaví spočívat?
Rozhodně nebudeme jejich farmou, chceme si zachovat svou identitu. Řekli jsme, že si sem jejich hráče vezmeme, ale budeme s nimi pracovat my. Nechceme, aby se stalo to, že přijede nějaký kluk z Mladé Boleslavi, bude horší než náš, a bude tady muset hrát. Touto cestou jít nechceme. Je to výkonnostní sport, tak ať se ti kluci tlačí do sestavy, ať na sobě makají.

Původně se mluvilo o spolupráci s Pardubicemi a jejich manažerem Dušanem Salfickým. Tam to nakonec nedopadlo?
Se Salfou jsem předběžně domluvený, že k nám přijde Poulíček, pokud se u nich nedostane do sestavy. Tam je to zatím o jednom hráči, vydali jsme se cestou spolupráce s Mladou Boleslaví.

Váš tým zahájil druhou část přípravy na novou sezonu. Jaký je momentálně stav kádru?
Máme asi čtrnáct hráčů pod smlouvou. K tomu přijdou hráči z Mladé Boleslavi a vzali jsme sem i dost mladých kluků, kteří dostanou šanci v takovém minikempu, kde budou bojovat o místa v sestavě. Pro nás je to momentálně neschůdnější cesta, jak kádr dostavět, protože nemáme tolik financí, abychom měli připravených pět pětek hned od začátku sezony.

Když mluvíte o penězích, jaký bude letos rozpočet klubu?
Rozpočet bude ještě nižší než loni. Museli jsme udělat ještě skromnější opatření. Loni jsme se dostali na 15,6 milionů korun, letos to bude asi 14 milionů. Rozhodně tady nechceme něco někomu rozdávat, na to prostě nemáme. Raději se vydáme cestou skromnějších podmínek.

Loni jste si dokázali, že to jde i bez velkého rozpočtu…
Přesně. My určitě půjdeme touto cestou, takhle se snažíme vést i mládež. Chceme být skromní a pokorní, aby si děti i hráči vážili toho, co dělají, a aby to dělali naplno.

Jan Tůma, generální manažer BK Mladá Boleslav: „Věříme, že půjde o oboustranně výhodnou spolupráci. Je to něco, o co jsme dlouhodobě usilovali, a o čem jsme přesvědčení, že to nás i Ústí nad Labem pošle zase o kousek dál."